Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Workshop výroby vlastních pomůcek inspirovaných montessori přístupem.
Vyrobte si pomůcky a hračky na míru vám a vašim dětem!

Cyklus deseti dílen, během nichž si budete moci vyrobit deset různých hraček a pomůcek inspirovaných montessori pedagogikou.

Na první lekci si vyrobíte vlastní PEXESO, které rozvíjí smyslovou citlivost a cvičí paměť. K dispozici bude množství různých materiálů, které bude možné použít (papír, látky, filc, knoflíky, vlna, stužky…). S kartičkami pexesa se pak dá pracovat jak klasicky, kdy se učí děti přiřazovat stejné motivy, učit se pojmy „stejný – podobný – jiný“, ale také mohou cvičit hmat, poznávání barev a materiálů.

K pexesu si také vytvoříte vlastní krabičku, díky níž budete moci brát kartičky s sebou a krátit si tak dlouhou chvíli třeba na cestách, nebo v parku. :)

Cena za 90 minutový workshop je 250 Kč včetně materiálu a občerstvení.

Rezervace a info ku.kacka@email.cz

Na následujících workshopech, které budou probíhat každý čtvrtek od 16.00 do 17.30 si vyrobíte navlékací tvary na rozvoj jemné motoriky a nácvik vázání uzlů, mašlí a navlékání knoflíků, pomůcky na poznávání a přiřazování barev, rodinný strom, pomůcky na nácvik velikostí (malý – velký, menší – větší) a počítání, skládačky s částmi těla a obličeje, magnety, nebo třeba leporelo k dalšímu použití doma s dítětem… Tvořit se bude z různého materiálu (přírodniny, látky, filc, papír, karton, guma…) a různými technikami (šití, lepení, razítkování, plstění…).

Na kurzu si vyrobíme hračky a pomůcky pro děti ve věku 2 – 5 let, ale většina se dá přizpůsobit i pro starší děti, případně můžeme podle potřeby doplnit pomůckami na nácvik písmen, čísel apod. Kurz by měl být otevřený i Vašim nápadům a ráda pomohu k jejich realizaci.

https://www.facebook.com/events/637802029699232/

KATJA