Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


MIKO PELED: „Překonání sionismu v Palestině: Naděje na mír a koexistenci“ v Praze (7. března)

RogueWaves Global Arts Exchange (ve spolupráci s Mezinárodním hnutím solidarity a Amnesty International ESG) uvádí:

MIKO PELED, izraelský aktivista a autor knihy Generálův syn: Izraelcova cesta Palestinou

Praha: sobota 7. března, 16–18 hodin, Městská knihovna v Praze, Mariánské nám. 1, malý sál (moderuje Pavel Barša)

O MIKOVI PELEDOVI:

Miko Peled je autorem autobiografické knihy Generálův syn: Izraelcova cesta Palestinou (The General's Son: Journey of an Israeli in Palestine), který na svých přednáškách ve Spojených státech a v mnoha dalších zemích hovoří o potřebě vytvoření jednoho státu, ve kterém budou Izraelcům a Palestincům dopřána stejná práva.

Vyrůstal v Jeruzalémě ve významné sionistické rodině. Jeho dědeček dr. Avraham Katsnelson byl sionistickým předákem a signatářem izraelské deklarace nezávislosti. Jeho otec Matti Peled byl slavným generálem izraelské armády.

Mikovi bylo 39 let, když se rozhodl blíže se seznámit a zapojit do dialogu s Palestinci. Tímto se snažil lépe pochopit reakci své sestry na smrt její dcery, jež byla zabita při sebevražedném bombovém útoku. Nurit Peled-Elhanan totiž ze smrti své nezletilé dcery vinila stát Izrael. Od té chvíle se Miko začíná izraelsko-palestinskou problematikou zabývat aktivně a rozhodne se čelit vlastnímu strachu i předsudkům a tráví čas na Západním břehu Jordánu. Nakonec dochází k závěru, že je třeba vzdorovat izraelské kontrole nad životy Palestinců a že zeď, která oba národy rozděluje, musí být stržena.

Na místě bude možné zakoupit knihu v anglickém originále s podpisem autora.

MONKEYFISH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.