Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

39 uživatelů půjde

hledání


Demonstrace: Uprchlíci vítejte! Protest proti xenofobii a fanatismu

Většina lidí by uprchla, kdyby byla ohrožena na životě anebo by nemohla důstojně žít ve svých domovech. To je samozřejmé. A za samozřejmé také považujeme, že u nás budou hledat bezpečí. Říkáme: uprchlíci, vítejte! Uprchlíci ze Sýrie, ale i z Kosova, Ukrajiny anebo jiných částí světa.

Odmítáme, aby diskusi o azylu a migraci určovali ti, co šíří xenofobii a paranoiu z islamizace Česka. Kdo jsou reálně uprchlíci, jaké mají názory, v co věří a jestli jsou sami oběti nábožensky motivovaného násilí, se v této diskusi úplně ztrácí. Jsme proti uplatňování principu kolektivní viny. Každý je zodpovědný pouze za svá rozhodnutí a měl by být souzen pouze podle nich.

Naše společnost je pluralitní a rozmanitá. Mírumilovné soužití nenarušují lidé, kteří mají jinou barvu pleti anebo jiné vyznání, ale ti, kteří šíří rasismus a nenávist. Uprchlíci a další příchozí, vítejte!

---

Demonstraci pořádají Iniciativa Ne Rasismu! a Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR s podporou dalších organizací, iniciativ a jednotlivců.

Demonstrace započne na Náměstí Republiky, následovat bude pochod po trase: Na Příkopě – ulice 28.října – Jungmannovo náměstí, kde bude akce ukončena.

Více informací přineseme brzy!

NERASISMU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
REBORNA --- 7:31:05 21.2.2015
Máte slovo na téma Syrskejch uprchlíků...Pro mě osobně tak zajímavej pořad, že jsem ho viděla třikrát.

Je teda fakt, že musím po letech přitakat názoru jednoho krásného česko-syrského mutantíka, že média mohou být v tomto nebezpečná... Nechají člověka vzít si z toho jen to, co se slučuje s jeho přesvědčením... Zbytek už si musí člověk dočíst/dohledat sám a tam potom u studenta/pracujícího občana přichází na řadu lenost "dělat něco navíc" takzvaně mimo svuj obor.

....Aneb kde jsou ty dávno minulé časy, kdy padnul v roce 2001 k zemi základní monument a symbol vykořisťovatelského systému.... A kde je ten člověk, co si tak rád googlil konspirační teorie o tom, že je podezřelé, že se ten den v těch dvou budovách nacházelo jen minimum Židů, kteří tam jinak denně pracovali...
...mno nic

......Každopádně teď je rok 2015

A podle mě má pan Fiala jednoznačně pravdu, že to souvisí s integrací.

Pobyt člověka za hranicemi mé České republiky, hranicemi mého města Prahy a v nebezpečné blízkosti mého mozku, plného extrémistického vlastenectví a radikálního feminismu po dobu delší než 2000000000 pikosekund (mnou odhadovaná délka vyřknutí hlásky), souvisí s integrací.

A když někdo řekne: "Ale ty ťunťo! Vždyť ti lidé jsou v ohrožení života! Těm nezbyde nic jinýho, než se tobě a tvejm pošetilejm názorum/myšlenkám/všemu, co si zamaneš, přizpůsobit...adaptovat se na to.......

Tak mu prostě nějak nevěřim.

Tohle celý je asi hodně blbý, co?

Nejvíc mě při týhle problematice baví, jak ten mozek musí překlikávat z to minoru do toho majoru......z toho lokálná do toho globálna a zpátky.

1. Maj stejný právo tu bydlet, protože jsme jedna planeta.

2. Planeta je v týhle části vesmíru jen jedna a to malá a zničená. Při tý n-tý světový to bude masakr.

3. Jak by se ti líbilo, kdyby ti šel za barákem další muslim? A bydlel by v tom domě naproti? Stejně, jako těch dvacet dalších, který denně potkáváš.

4. Co se děje ve Francii?

5. A jak to teda probíhá na tom střednim východě. Bude mě bavit to denně sledovat, abych zjistila informaci, kdy se vrátěj uprchlíci šťastně domů.

6. Kolik peněz a členů jiných národnostních menšin budou schopni nebozí syrští uprchlíci vzít s sebou, až se budou vracet domů.

Otázky, na které pořad Máte slovo o uprchlictví jistě nemá odpověď.
REBORNA --- 4:44:28 21.2.2015
Máte slovo s M. Jílkovou — iVysílání — Česká televize
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/215411030520003

Petr Fiala: Předseda ODS Petr Fiala v diskusním pořadu Máte slovo na ČT1 – ODS
http://www.ods.cz/clanek/9025-predseda-ods-petr-fiala-v-diskusnim-poradu-mate-slovo-na-ct1
LALINA --- 14:47:00 20.2.2015
DAW: přátelská komunikace je přesně to, co jaksi končí, když imám zavelí :))))
Já se nebavím o komunikaci, člověče, tyhle vágní a neurčitý řeči o přátelské komunikaci, co tu vedeš, nejsou samozřejmě nic proti ničemu a kdo by di dovolil odporovat jim žejo:). Ale to to v tuhle chvíli vůbec nejde. Tu přátelskou komunikaci si západ právě užívá. Nemusím se snažit napodobobvat všechno a inteligentní člověk - společnost - se umí učit z chyb nejen svých, ale i cizích.

Ti imigranti jsou stejně umělý jev, jako hlad v Africe. Velmi dobře to slouží jakýmsi cizím cílům, o kterých se můžeme jenom dohadovat a které naše zájmy absolutně neberou v potaz. Tihle imigranti by se mohli uchýlit jinam, ke svým, proč to neudělají? nemsueli by trpě v cizí zemi a kultuře, která je podle nich barbarská a špinavá. Mohli by ke svým, kteří se topí v blahobytu a přebytku a navíc mají naprosté pochopení pro jejich životní styl.
DAW --- 13:17:50 20.2.2015
LALINA: "nejsem uvízlá v detailech, jako se to podařilo tobě" ... moc soudíš holka
ale to, co píšeš jsou jenom tvoje dojmy a pocity
očividně si sama myslíš, že tomu rozumíš líp, než ty druhý
a přitom z tebe promlouvá hlavně tvůj strach

O co jde mě (nám)? Právě o to, že už jsem pochopil, že jsme všichni plný dojmů a pocitů a že všichni vidíme něco pravdivě a něco nepravdivě. Právě proto je nejlepší když je hodně různých pohledů a názorů, které se mohou vzájemně setkávat v přátelské komunikaci. Bez vynášení hodnotících soudů, bez izolování sebe nebo někoho jinýho...

To je všechno.
Pokud to nechápeš, nemá smysl se přít o našich dojmech, kterým říkáme "pravda" - každej totiž máme tu svojí. A to je v pohodě, dokud nepřijde nějakej fašista a nezačne jí okrajovat těm druhejm...
KEMAL --- 12:35:41 20.2.2015
mluviti stříbro ...
LALINA --- 12:03:30 20.2.2015
KEMAL: něco ti řeknu, přemýšlej o tom: Muslim není tuleň.
LALINA --- 12:01:41 20.2.2015
KEMAL: chudáčku
KEMAL --- 12:00:35 20.2.2015
LALINA: super, takže lalina co si kontroluje zda má v pořádku horoskop nám tu bude kázat o nebezpečí věřících iracionálů
soudím že je načase popojet
LALINA --- 11:40:43 20.2.2015
KEMAL: ee... horoskop? .. v pořádku, díky za optání :))
KEMAL --- 11:22:02 20.2.2015
LALINA: ne, naopak jsi to ty kdo je uvízlý na detailu který je navíc vlastní něčemu úplně jinému než čemu ho přisuzuješ ty. Potenciální nebezpečí, že svět budu předávat svým vnoučatům ve stavu v jakém bych v něm já žít nedokázal, imho pochází od lidí kteří uvažují podle tvých schémat, nikoliv podle jakéhokoli náboženství. Btw co na to tvůj horoskop? :)
LALINA --- 11:19:21 20.2.2015
A vím i to, že vy prostě jinak nemůžete, díváte se na to jinak a mnohým by nejspíš ani nevadilo, kdyby to tu převzali dravější a akčnejší a zavedli tu svoje pořádky, ok. A máte měkká srdéčka, rádi se postaráte o chudáky uprchlíky, (kterým by měli poskytnout azyl jejich soukmenoci, topící se v penezích a blahobytu) a myslíte si, že muslim je tuleň před vyhynutím. prostě to tak máte, no. Je to sice bizarní, ale je to součást tohoto bizarního světa.
( Ale ty statistiky mě celkem potěšily, to se přiznám. I když to stejně nic nezaručuje.)
LALINA --- 11:14:09 20.2.2015
DAW-nejsem uvízlá v detailech, jako se to podařilo tobě. Nekoukám se na jednotlivost, koukám se na velký celky a tam je dobře vidět, co se děje. Vím, jakou úlohu hrají- v jakékoli společnosti - ti hodní a slušní.
KEMAL --- 11:08:44 20.2.2015
jěžišmarjá oni sem přitáhnou ten strašlivej islám
alobalové čepičky připravit, začíná to houstnout
ALESH --- 11:03:55 20.2.2015
LALINA: presne, vsech tech asi 15 uprchliku co sem prijde a utika pred terorem, hned zacne premejslet, jak podobnej teror zavest tady. Kolik prosimte znas muslimu?
DAW --- 10:58:53 20.2.2015
LALINA: Nojo.. v tom to asi bude. Já třeba nikdy žádnej korán nestudoval ani jsem si nikdy nevytvářel žádný teorie o tom, co je islám nebo není. Zato jsem však hodně cestoval a poznal jsem osobně! stovky příslušníků této filosofie/náboženství. Díky tomu vím, že jsou to stejní lidé jako my. Jsou mezi nimi lidé slušní, kteří se chovají k ostatním s láskou a respektem a jsou mezi nimi taky ti druzí. A jediná možnost, jak věci měnit k lepšímu je právě vzájemná komunikace, kontakt, otevřenost. Je to právě izolace a odsuzování, které vytvářejí podhoubí pro dogmatismus a nenávist.
LALINA --- 10:49:49 20.2.2015
DAW: víš, malej českej národ díky skepsi k cizímu (neoznačujme to hned pejorativně - a mnohdy mylně- jako strach) tady v srdci Evropy přežil do dnešních dnů. A pokud jsou statistiky jak říkáš, je tu celkem i naděje, že snad přežije i tentokrát....
LALINA --- 10:46:36 20.2.2015
Korán jsem četla, studovala (nebo spíš meditovala), problematiku zpovzdálí sleduju skoro dvacet let. Ne tady u nás, ale ve světě, kde už má možnost se skutečně projevit. A říkám, že je to ideologie směřující k potlačení práv a svobod a to je (ZATÍM) u nás nepřípsutné.

Podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka, § 260 - Trestní zákon č. 140/1961 Sb.
http://zakony.kurzy.cz/140-1961-trestni-zakon/paragraf-260/

A říkám taky, že naše země není nijak vyjímečná, abychom se mohli chlácholit pomyšlením, že nám se to, co se děje (a hlavně ještě bude dít) na západ od nás, stát nemůže.
Všechno velké se rodí z malého a pro mnohé oči nevinného. O tom by mohli Němci v roce 1930 vyprávět.
LALINA --- 10:41:20 20.2.2015
DAW: já se k mínusům přiznám. Nejsem primárně proti všemu cizímu, ale jsem proti tomu, co považuju za nebezpečný a škodlivý. Stejně jako bych byla proti fašismu, tak jsem i proti ideologii jakékoli ideologii směřující k potlačení práv a svobod skupin a jednotlivců, jakou je islám (ano, neříkám tomu náboženství, ale státní ideologie, režim)
Pokud chci vidět, jak to funguje, můžu podívat k sousedům a můžu se poučit z jejich chyb či fatálních oymlů. Nejsem naivní snílek o světě, kde se všichni mají rádi a žijou spolu jako velká šťastná rodina. Tito snílci na západ od nás už ze svýho krásnýho snění procitli a zjistili, že je pozdě. My máme ještě (možná) šanci.
DAW --- 10:23:11 20.2.2015
Je to vidět i na těch mínusech tady...
Jsme vlastně takovej národ anonymních mínuskářů...
DAW --- 10:18:25 20.2.2015
LALINA: xenofobie - je taky možný překládat jako strach z cizího - je to taková naše národní vlastnost, čehož si všimne každej, kdo někdy žil ve svobodnějších zemích

Zrovna včera vyšly nějaký statistiky, podle kterých jsme téměř nejxenofobnější národ v evropě:
Proti přistěhovalectví jsou tři ze čtyř Čechů, stejně jako Slováci | Domov | Lidovky.cz
http://www.lidovky.cz/proti-pristehovalectvi-jsou-tri-ze-ctyr-cechu-stejne-jako-slovaci-10x-/zpravy-domov.aspx?c=A150219_145801_ln_domov_ele