Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


Letmo & Cáry mlhy & MarastMusic & Datka uvádí: B/B/S (AIDAN BAKER (ca) / ANDREA BELFI (it) / ERIK SKODVIN (no)) v pražské kavárně Potrvá

Málokterá kapela by pro nás byla víc "all-star" (ať už to zní sebevíc hloupě) než B/B/S, takže jsme nesmírně rádi, že právě jejich koncertem otevřeme naší letošní koncertní sezónu. Trio tvoří Kanaďan Aidan Baker (mj. Nadja), Ital Andrea Belfi (mj. Evangelista) a Nor Erik Skodvin (mj. Svarte Greiner, Deaf Center, Miasmah label), kteří se u nás objevili už každý zvlášť v rámci různých vystoupení, přičemž Erik Skodvin k nám zavítá po dlouhých pěti letech a na jeho dechberoucí vystoupení pod hlavičkou Svarte Greiner vzpomínáme doteď jako na jedny z největších highlightů.

Erik začal v mezičase vydávat i pod svým vlastním jménem alba míň temná a bližší současné vážné hudbě, resuscitoval duo Deaf Center a na svém labelu vydal řadu skvělých alb balancujících většinou přesně na hraně vážnohudební moderny a ponurého ambientu s příchutí musique concrète. Portfolio umělců tvoří např. Gareth Davis, Gabriel Saloman (ex-D Yellow Swans), Kaboom Karavan, Kreng nebo Simon Scott (Slowdive).

Poslední deskou Miasmah je právě Natura Morta jeho spoluhráče z B/B/S. Všestranně nadaný perkusionista a bubeník Andrea Belfi u nás loni vystupoval sólově na Fluff Festu, ale také s kapelou Carly Bozulich Evangelista, s níž rovněž spolupracoval hráčsky i autorsky na její poslední desce Boy. Belfi má na kontě mnoho dalších kolaborací, ale ve své sólové tvorbě zkoumá delikátní roviny zvuku, kde je rytmus často též filigránskou texturou. Jeho skvělé nahrávky najdete taky na vydavatelstvích jako Room40, Korm Plastics nebo Häpna.

A do třetice Aidan Baker, nejčastější návštěvník zdejších končin, neúnavně jezdí turné s Nadja i sólově. Výčet jeho koncertů a spoluprácí by vydal na encyklopedii experimentální hudby. Rozpětí jeho muziky (od křehkého písničkářství přes zamlžený shoegaze až po ambientní drone metal) odpovídá rychlost, s níž chrlí nahrávky, ale základní prvky jeho rukopisu neztrácí na přesvědčivosti a působivosti, což si prakticky každoročně necháváme dokazovat na jeho živých vystoupeních.

Společný projekt B/B/S je prolnutím jejich sólové tvorby na pomezí volné improvizace, temného ambientu, minimalistického free jazzu a abstraktního kraut rocku. Všichni navíc zahrají i krátké sólo sety.

V Praze vystoupí 14.2. od 20:00 v kavárně Potrvá (Srbská 2, Praha 6), kde se můžete těšit na posílenou aparaturu v basových frekvencích. Česká premiéra!

Vstup v předprodeji na https://goout.cz/cs/listky/b-b-s/lmd/ za 250,- a na místě za 290,-
https://www.facebook.com/events/1545616329021067/

http://www.miasmah.com/BBS
http://www.facebook.com/BBSTrio
http://letmo.net/productions
http://carymlhy.blogspot.cz/
http://marastmusic.com/
http://www.potrva.cz/

http://brokenspineprods.bandcamp.com/album/coltre-manto
http://youtu.be/evM-ZtJAyp0 (Live in Copenhagen, DK)
http://youtu.be/x8cMSgOC9oA (Live in Bethencourt, FR)

EVAD
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.