Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


Cestovatelské promítání - Moldávie a Podněsterská

Srdečně vás zveme do Karlínského Spektra na další cestovatelské promítání. Tentokrát se podíváme do Moldávie a Podněsterské republiky.

https://www.facebook.com/events/1609157769313878/

Moldávie. Pohled do země, která je jednou z nejchudších zemí Evropy, stojící už od doby Trajánova valu na rozhraní dvou světů. Kdysi vinice SSSR, dnes marně čekající u brány do Evropy. Svět našich babiček protkaný moderními technologiemi - po vesnicích se večer chodí s čelovkami. Země, kterou nemůžeme zahrnout do statistik HDP, protože většina obyvatel si pěstuje to, co může na svých zahrádkách a záhoncích, ani do statistik demografických, protože značná část mladých lidí pracuje v cizině.

Podněsterská moldavská republika – úzký pruh mezinárodně neuznaného státu, nacházející se na levém břehu řeky Dněstr. Stalinovi vyšel záměr, jak po druhé světové válce rozmělnit jednolitý charakter Moldávie, a to připojením této autonomní části Ukrajinské SSR s převážně rusky hovořícím obyvatelstvem k části, která byla součástí Rumunska a kde se hovořilo rumunsky. Dodnes hledá tento půlmilionový stát, vydávající vlastní měnu, svoji novou identitu - zůstává věrný odkazu Lenina i SSSR a přitom se obrací k pravoslavné církvi i k romanovské dynastii.

Vstupné 20 Kč.


HENAZ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
INXS --- 13:20:10 23.2.2015
TZIGANES Sinti Suwa Devi Kabelya
https://www.youtube.com/watch?v=BgsvKLCUSrY