Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


Ilegální máma (Mama Illegal) – Promítej i ty!

Promítání dokumentárního filmu Ilegální máma.

https://www.facebook.com/events/767909863285546/

20. 2. je Světový den sociální spravedlnosti. Tento den připomíná boj o odstranění chudoby, uplatňování a dodržování lidských práv, rovnosti a vzájemného respektování. Základními hodnotami, na které tento den poukazuje, jsou solidarita a rovnost.

Proto jsme se rozhodli tento den připomenout promítáním filmu Ilegální máma (Mama Illegal), který sklidil velké ohlasy na festivalu Jeden svět.

Dokumentární film Ilegální máma přináší příběh tří žen, které se vydaly hledat práci a štěstí do Rakouska a Itálie. Zaměstnány jako uklízečky sní svůj sen o lepším životě a obávají se možné deportace zpět do vlasti, zatímco jejich děti, které zanechaly doma, žijí bez matky, vychovávané více či méně vzdálenými příbuznými. V moldavských vesnicích tak vyrůstá celá generace novodobých ekonomických sirotků. Jak se navíc ukazuje, za lepší život v západní Evropě jsou některé ženy mnohdy ochotny zaplatit i absolutním odcizením svých dětí.


HENAZ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
INXS --- 14:10:19 17.2.2015
tak jsme se sešli v hojném počtu :) příští promítání bude 23.2. a promítnem si vítězný snímek z lonského jednoho světa http://www.csfd.cz/film/341799-jizda-na-hrane/
INXS --- 15:14:11 13.2.2015
v pondělí s tim počítám, rovnou zkouknu tu výstavu o keni. pujdem pak na pívo do frídy?