Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


Koncerty, performance, projekce. Večírek dílny Live cinema z Centra audiovizuálních studií FAMU.

Když připustíme, že naše prostředí, ve kterém žijeme, a vůbec všechno je jen projekce, tak mozek neprodukuje vědomí, ale vědomí produkuje zdání.

Koncerty, performance, projekce. Večírek dílny Live cinema z Centra audiovizuálních studií FAMU.
Práce za semestr a přizvaní hosté, improvizovaný bar a after-party.

Performance 19:30–21:30 | Afterparty 21:30–0:00

Vystupují – Jirka Jakub, Mikuláš Karpeta, Kilián Kuděla, Adéla Kudlová, Alexandra Čihanská Machová, Ian Mikyska, Robert Palkovič, Petr Zábrodský. Hosté – Pavel Havrda, Jan Kulka, Mikuláš Mrva, DJ TBC/A. Kurátor – Martin Blažíček.

Večírek dílny Live cinema tvoří série performancí a intervencí v jednotlivých místnostech galerie. Prostředkem je projekce, zvuk, intervence v prostoru a software. Hlavními tématy opakování, čas a promítaný obraz jako zvláštní forma iluze.

Sérii performancí mezi fyzickým prostorem a prostorem médií vychází z potenciálu elektronického obrazu manipulovat a transformovat čas. Uváděné performance prozkoumávají vnitřní svět médií a jeho oscilace se skutečným prostorem kolem nás. Opakujícím se momentem je snímání a zpětná reprodukce v reálném čase, nebo principy zpětné vazby. Odkazují ke klasickým exploračním dílům raného elektronického umění, ale zároveň jejich mechanismy interpretují jako hru, situační intervenci a happening. Spíše než explorace unikátních vlastností médií směřují k artikulaci konkrétních prožitků a situací, od estetiky novosti k estetice všednosti. Příznačné jsou kombinace technických nástrojů a software s historickými a tradičními formami. Nejvíce expresivní polohu představuje práce Roberta Palkoviče a Pavla Havrdy, která kombinuje archaické postupy zpětné projekce s noisovou estetikou ve formě jakéhosi očistného rituálu, v němž je prostředníkem agresivní světlo a hluk. K subtilnějším polohám směřuje práce Alexandry Čihanské Machové, která má podobu audiovizuální kompozice pro hlas a transformace videa v reálném čase, nebo skupinová práce Greenscreening, jejíž reaktivní prostor je založen na intervenci do zeleného trikového pozadí. Práce Iana Mikysky vychází ze série akcí, které realizoval se skupinou Stratocluster. Zvukové vstupy performerů převádí pomocí zpětné vazby do mnohovrstvé koláže a s pozvolnou gradací tak proměňuje skutečný prostor v reaktivní audiovizuální environment. Adéla Kudlová představí videoprojekci, v níž umisťuje do prostorů digitálních chyb mapových podkladů nové bytosti a digitální avatary. Série performancí bude završena jejím site-specific VJ setem.

http://cas.famu.cz/
http://g.amu.cz/

FISHEYE_100
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CIL --- 0:06:06 26.1.2015
a zdání klame .)