Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


Klinika žije, program pokračuje a to i v novém roce. Neproběhlá přednáška z programu Kliniky proběhne v pondělí 5. ledna, sraz v 16:30 na Palackého ná

Co je svoboda? (Ondřej Lánský, Lukáš Matoška)

Chudoba prý svobodu neomezuje, říkají nám politici. Jak se tomuto argumentu, který v Česku převládl nejpozději po roce 1989 – můžeme bránit? A je svoboda vůbec slučitelná s krajními nerovnostmi, jež charakterizují dnešní společnost?

KLINIKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OTZ --- 18:12:50 8.1.2015
povolit download, pls
KLINIKA --- 12:27:57 7.1.2015
Ve vestibulu budovy ÚZSVM proběhla přednáška Lukáše Matošky "Co je svoboda?". Aktivně se zúčastnilo třicet posluchačů. Po hodině a půl se do diskuze připojili do té doby pasivně přihlížející policisté a zaměstnanci Úřadu. Jejich výzva k opuštění objektu se zavírací dobou pro veřejnost rozdmýchala do té doby skomírající diskusi a o tématu svobody se přestalo pouze teoreticky debatovat, ale stala se předmětem vyjednávání. Než jsme došli s pracovníky Úřadu ke konsensu o tom, kde končí naše svoboda a začíná svoboda Úřadu, snažil se toto slibné vyjednávání ukončit policista. Další neposlušnost neproběhla, rozloučili jsme se s tím, že se na Úřadě brzy shledáme.

Co je svoboda? Ondřej Lánský, Lukáš Matoška
https://soundcloud.com/klinika451/co-je-svoboda-ondrej-lansky-lukas-matoska