Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


Romové v dokumentu /// Praha - Bělehrad - Víťaz

18:00 Oči tygra
19:00 Krásná Dyana
20:00 Zvonky štěstí

Oči tygra
Jana Počtová / 2011 / Česká republika / 41 min
Předtím než vyrazí se svými žáky do ringu, rozzáří se mu oči. Oči tygra. Stanislav Tišer, který by se klidně mohl titulovat jako český Rocky, je bývalým šampiónem a osminásobným mistrem republiky v boxu. Před lety si otevřel vlastní tělocvičnu na Žižkově, kde se rozhodl mladým sportovcům předat to, co celý život poctivě mezi napnutými lany ringu piloval. (Čačikano)

Krásná Dyana
Boris Mitić / 2003 / Srbsko / 45 min
V době, kdy všichni začínají recyklovat jako o život, natočil Boris Mitič dokument o romských utečencích z bělehradského předměstí, kteří se rozhodnou vdechnout starým polorozpadlým autům nový život. Krásná Dyana je filmem, který ukazuje, že Romové nejsou jen výbornými tanečníky a zpěváky, jak ukazuje mnoho jiných filmů, ale že jejich kreativita leckdy nemá hranic. (Čačikano)

Zvonky štěstí
Marek Šulík, Jana Bučková / 2012 / Slovensko / 72 min
Roman a Mariena mají sen. Potkat své idoly – Karla Gotta a Daru Rollins. Jejich vášeň je zavede až k tomu, že se rozhodnou natočit romský remake písně Zvonky štěstí a svým hvězdám jej poslat. Tragikomický příběh nabízí nový úhel pohledu na život v romské komunitě. Film byl v premiéře uveden na 47. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. (Čačikano)

VSTUP ZDARMAUFOSS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
UFOSS --- 15:24:07 9.12.2014
flyer