Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

148 uživatelů půjde

hledání


http://freezefest.kulturajinak.com/ , http://uloz.to/1448656/balicek-promo-ostrava.zip

Nejen pro ty komu chybí atmosféra loňského „zmrzlého festivalu“, organizujeme Freeze Re-Kreace – akce, která se rozhodně vymyká kulturním stereotypům

Freeze fest míří tentokrát do Ostravy!!!

Nejen pro ty komu chybí atmosféra loňského „zmrzlého festivalu“, organizujeme Freeze Re-Kreace – akce, která se rozhodně vymyká kulturním stereotypům
Jak celý nápad s Freeze festem vlastně vznikl? Minulý rok v létě se sešlo pár lidí z různých věkových skupin a zájmových končin a řeklo si, že už je nebaví masové stereotypní akce a festivaly, kterých se každoročně koná stále více, ale ve své podstatě se neliší jeden od druhého. A tak vznikla myšlenka udělat si festival svůj, vlastní, kde nebudou kladena žádná omezení a tvůrčí svoboda bude umožněna všem, a to bez zásadnějších investic hmotných či časových. Festival, kde by každý dostal prostor a možnost se jakkoli umělecky vyjádřit, festival s absolutní interakcí, kde se smaže rozdíl mezi divákem a plným šířením této myšlenky narostla akce do nevídaných rozměrů. S téměř nulovým rozpočtem se díky technickému vybavení a nadšení několika jedinců podařilo festival realizovat se vším všudy, se skutečně neobvyklým ohlasem. A po tomto úspěchu nám bylo jasné, že kulturu můžeme dělat i jinak .

Protože je však do dalšího festivalu ještě daleko a nechceme se omezovat jen na jedno místo a čas, rozhodli jsme se udělat sérii menších Freeze výjezdovek ve vybraných českých městech. Chceme tak zapojit, co nejvíce lidí, kteří třeba nemají prostředky realizovat se jinde,než ve své lokalitě.

A proč vlastně Re-Kreace? Ten kdo byl loni v říjnu na Freeze festu aneb kultura jinak v bývalém vojenském areálu Milovice - Boží dar ví, že je to město sovětských armádních duchů. Spousty budov s rozpadlým schodištěm a vytrhanými zvonky, kde sedí soudruh plukovník Myškin, usrkává vodku a tvrdě cvičí své poddůstojníky. Takových přízraků jsou Milovice plné. My jsme však soudruhy na jeden víkend vyhnali z jejich útočiště a přetvořili ho na místo plné svobody a tvůrčí svéráznosti. A kam soudruzi duchové zmizeli? Možná se pravě vydali na Re-Kreaci, ale klid jim rozhodně nedopřejeme. Takže vyjeďte s námi v jejich stopách. Bude to jednodenní kolektivní zábavná dovolená za skutečně výhodný členský příspěvek. Datum odjezdu je 11. dubna 2009 stanoviště Hornické muzeum OKD Landek.


Program Freeze Re-Kreace Ostrava bude opět zaměřen na okrajové žánry umění a tvorbu především z řad místních umělců. Na několika scénách bude zastoupena hudba, divadlo, vizuálno a umění, to jistě nebude chybět. Kulturní činnost bude rozvíjena na speciální ROH stagi. Večerem bude provázet, kdo jiný než kulturní referent, který sebejistě nadiktuje řád a tempo části uvítacího večírku. Program bude skutečně bohatý. Uvidíte Kočovné divadlo MSLSAJL, Loko:motion, Plastic pleasure, čert a káča nebo budete moci ukázat své znalosti při filmovém kvízu. Dále se odehraje spousta her a soutěží o zajímavé dobové ceny a připravena bude i dobrodružná detektivní hra "DRUŽBA". Program poběží přibližně do půlnoci, ale nebojte, po té nenastane obávaná večerka, ale začne vytoužené osobní volno, kdy se můžete bavit při rytmech diska, funky a netradiční dechovky! Připraveni na vás budou nejen vybraní „diskžokejové“ jako KEL, Sniza, SgF a Spoq.

Na main stagi necháme smísit živé produkce kapel a DJ´s. Bude to crossover žánrů a stylů. Vystoupí kapely: Like she (electro), Ngomau (dub), Secret shot (funk), Pianko (ska), Song of satori (shamanik punk), Babiczka (elektrik šanzon), Houby (psychedelic punkrock), Mauricius Pičus (audiopacientální neodada) . Poté se strhne hudební masakr v podání dj´s Triballbass, QBE, Beduan a Aztek a sekundovat jim budou VJs z Tv-produkt, Užaj, KbCz, Globus, Cryystal a další.

Unikátní Okodom vyplní opravdu našláplá sestava djs a livesets: Mechoz, Reverb, Mim, MariusKonvoj, Martyzan, Kinetix sound system a vjs: Oko3, Berry, PUK-PUK a další.


V chilloutu se budete moci občerstvit vegejídlem a čajovnou, ale také ambientem, pomalou elektronikou a dubstepem. Můžete se těšit na pestrou hudební směs - od různých poloh hip-hopu přes world music a dubstep až k expernimentálnější elektronice a ambientu. Vše samozřejmě doplněno videoprojekcí.

Mimo hudební a vizuální produkce, se tento přitažlivý prostor Hornického muzea, který je unikátní ukázkou propojení industriální tecvýhnické památky a vrchu Landek jako národní přírodní památky, naprosto vybízí k nejrůznějším instalacím, výstavám a dalším zajímavým projektům, které si pohrají s tímto jedinečným místem. K vidění budou výstavy fotek z Freeze festu 08 a děl z Freeze Turbulence z pražské Haly Cv. O nejrůznější prostorové instalace a výtvarné performance se postarají Openmindz360, Ivo Sumec, BRGR, KULICH, John Indiano a další umělci. A nebude chybět ani fireshow, žonglování, unicycle exhibice, Djs-kool, sítotisková dílna a Lomography aterliér.
.

Takže oblečte tesilky, najděte stranické knížky, nažhavte žigulíka a přijeďte se bavit na jedno z nejstarších osídlených míst v Evropě! Jednoduše, jak o Freeze festu bylo řečeno - zavedl novou kulturní tradici..

PODPORA FREEZE AKTIVIT - PROPAGACE Re-Kreace v Ostravě
Kdo by měl zájem nám pomoci s propagací, může si zde stáhnout balíček, obsahující leták na Freeze Re-Kreaci, tiskovou zprávu a banner, které jsou tak libovolně k umístění na vašich stránkách nebo serverech, kam máte kontakt, díky

http://uloz.to/1448656/balicek-promo-ostrava.zip

Freeze fest aneb Kultura jinak
http://www.kulturajinak.com/
http://freezefest.kulturajinak.com/


TERESKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TYCZKA --- 19:47:20 15.4.2009
Freeze žádá všechny o pomoc!! I přes všechny snahy, naše aktivity stále vykazují ztráty :( Pokud jste se na Freezu dobře bavili a chcete, aby ho bylo možné udržet nadále, podpořte nás a pošlete příspěvek na náš účet. I malá pomoc se cení a určitě Vám to dostatečně oplatíme formou další zábavy!

Freeze team děkuje

číslo účtu: 1047920028/5500
Nazev uctu - Kultura jinak, o.s. (podle nej si ho vyhledate na strankach www.rb.cz)
MALAMALINKA --- 0:54:46 14.4.2009
fainěěě bylo..:)
MARFEE --- 15:33:19 13.4.2009
EVIN: Souhlasím :)
EVIN --- 15:30:05 13.4.2009
Bylo to moc prijemne:)
MOTYLEK_K --- 14:51:14 9.4.2009
Nemohu...
Užijte si to ;)
REALLK --- 13:17:25 9.4.2009
v tom datu jsem stale v Budapesti sakra :(
TALAGE --- 12:04:05 9.4.2009
TYCZKA: No to doufáme, že dobré :)
TYCZKA --- 12:00:22 9.4.2009
TALAGE: doufejme, že dobré :)
bude i lahvová plznička a pro řidiče nealko.
TALAGE --- 11:56:11 9.4.2009
No a jake budeme pit pijo?
SUOTAM --- 10:53:01 9.4.2009
takze lineupy :

http://devanagari.sweb.cz/ostrava-%20lineup1.pdf

http://devanagari.sweb.cz/ostrava-%20lineup2.pdf

je tam i popsana mapka prostoru.

zmeny vyhrazeny
HONCKA --- 15:41:16 8.4.2009
mame 2 mista volne v aute (mozna 3 ale meli byste to vzadu ve feline nepohodlny)
odjezd v patek okolo poledne z Prahy Klanovice
navrat nejak v nedeli rano z Ostravy
W3R --- 8:37:13 8.4.2009
dik za pozvani, ale vejlet bohuzel neplanuju :(
WERENZIE --- 23:12:03 7.4.2009
ty jo ráda bych ale cestu okolo mít fakt nebudu:(
MAUGLII --- 22:52:40 7.4.2009
Velice rad bych dorazil ale Ostravu mam značně zruky :D
TYCZKA --- 14:29:14 6.4.2009
trochu vychytanější mapka sobotního mecheche :)
http://suguf.sweb.cz/Freeze_info_mapa.pdf
STRAWBERRY --- 22:41:00 5.4.2009
jo, ja v tom klubu taky nejsem:D
FUNLOCO --- 13:04:11 3.4.2009
STRAWBERRY: nj, ne vzdy se podari sladit, aby se nekonaly 2 zajimave akce v jednom terminu a miste... pro tyhle ucely je na nyxu klub promoterujeme spolecne, kde si poradatele akci z cele republiky davaji info, co kdo kdy kde dela... a marley tam neni
113KW --- 21:26:12 1.4.2009
v ramci freeze v ostrave se uskutecni i moravska premiera SHORT TEKNO MOVIE2 - krátkých dokumentárních filmů různých autorů spjatých se subkulturou soundsystémů:

* Diy street karneval /7 min/ režie: Paprika
* Freeze fest aneb deláme Kulturu jinak /9 min/ režie: O. Rybar
* Svobodu, né strach! /10 min reportaz z DIY karnevalu 2008/, režie: 113kw
* Police intervation_cz /17 min/ režie: Paprika (czechtek 2005)
* tour de balkan /9 min/ režie: Berry
* legalizace.cz /23 min/, režie: F. Menzel

Na místě bude také možnost zakoupit dvd SHORT TEKNO MOVIE.
STRAWBERRY --- 18:26:26 1.4.2009
no zalezi na tom co je dlouho...v marley uz je to asi take dlouho domluvene...ale coz, nema smysl se o tomto nejak bavit. přeji at se akce vydari;)
BEDUAN --- 16:59:54 1.4.2009
STRAWBERRY: jestly je kolega jahride tak ten mi pasl ten uz to vi moc dlouho