Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

17 uživatelů půjde

hledání


průběžně obměňovaná expozice umístěná v ožívajícím průmyslovém areálu za Prahou

Pár kilometrů jižně od Prahy vyrůstá v prachu rozvířeném po letech v rozlehlých halách zkrachovalé papírny prostor pro současné výtvarné umění a občasné kulturní akce.

Aktuálně jsou mezi vystavujícími v rámci Nestálé sbírky Jan Turner, Dagmar Šubrtová, Marie Hladíková, Jan Ryzec, Simon Barker, Gabriela Náhlíková, Otto Placht, Lenka Vítková, Robert Houzar,  Vít Soukup, Tereza Sochorová, Ivan Vosecký, Petr Písařík, Markéta Othová, Alena Kotzmanová, Krištof Kintera.

Kromě vystavených děl ve vás slibuje zanechat nečekané zážitky i samotná galerie. Své čerstvě nabyté dojmy i vtíravé úvahy o soudnosti realizátorů můžete trávit při procházce jejími rozměrnými útrobami nebo třeba na baru nad hrnkem nebo skleničkou něčeho hřejivého.

Článek o Nestálé sbírce v Literárních novinách: http://literarky.cz/kultura/art/18649-nova-perla-reporta-z-nestale-sbirka-narodni-galerie

Při návštěvě mimo plánované akce se, prosím, předem ozvěte na tel. 602 269 888, případně na fb, aby byl někdo z Perly zrovna přítomný, mohl Vám zapojit instalace a pěkně Vás přivítat.
Doprava je pohodlná a rychlá, do Vraného jezdí jeden nebo dva vlaky do hodiny, z hlavního nádraží trvá cesta 30 minut. V areálu se dá zaparkovat. Počasím nezdolatelní cyklisti můžou využít cyklostezku podél Vltavy.

www.divus.cz, facebook.com/cityperla
ivan@divus.cz, helena@divus.cz
+420 602 269 888SEASA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SEASA --- 19:15:18 10.3.2015
Po zimě je tu Perla s novou výzvou:
Velká špinavá práce pokračuje. Přidejte se i vy a postavte s námi vlastní Národní galerii!
Nemusíte jít do války, abyste se cítili jako hrdinové. Nemusíte se válet ani na jedné straně barikády současných konfliktů, abyste se zasvinili od hlavy až k patě a smrděli jako toulaví psi. Vzrušující a riskantní zážitky na vás čekají blíž než myslíte. Pojďte s námi stavět Perlu. Místo pro odvážné na troskách všech utopií.
Třetí fáze už není tak strašně špinavá. Pokračujeme s výmalbou, budeme zahradničit, samozřejmě budeme stále uklízet a připravovat se na dubnové akce pro veřejnost. A otevřeme kavárnu ve vrátnici!


Od pátku 13. března všechny následující víkendy a v týdnu podle domluvy - 602 269 888, perla@divus.cc, fb nebo tady přes poštu.
SEASA --- 5:21:17 6.2.2015
7. a 8. 2. VÍKEND V PERLE: PROHLÍDKA - PŘEDNÁŠKA - PERFORMANCE - FILM - BAR - PRÁCE
V sobotu kolem třetí máte jedinečnou možnost společně si projít Perlu a prohlédnout výstavu, následně se zúčastnit semináře s lidmi z londýnské umělecké platformy ]performance s p a c e [ a s dalšími zahraničními hosty, a večer to pak všechno pořádně doprobrat na baru... Krom toho v neděli se vám nabízí další příležitost smysluplně si protáhnout, utužit a otužit tělo při pracovní brigádě a přispět tak k budování téhle nekonvenční galerie. Ceněná je každá práceschopná ruka.
SEASA --- 14:54:03 8.12.2014
V neděli odpoledne a večer se kromě prohlídky výstavy můžete volně realizovat při kolektivní tvorbě Betlému, pořídit si knížky z Divusu a rozpustit případné předvánoční stresy v grogu u nějaké té hudební produkce... ÚKOL: BETLÉM V PERLE | TASK: THE CRECHE IN PERLA