Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Projekce o zemi Indiánů, kde příroda je ještě divoká, kde medvěd je spolubydlícím, a kde se stále dá pít voda z řek a potoků.

Cestopisnou projekci z pravidelného cyklu „Pouští i pralesem“ předvede zkušený přednášející a cestovatel Jiří Lehejček.

Semestrální studium v západní Kanadě na ostrově Vancouver, z toho přes dva měsíce cestování. Podnikneme více než týdenní přechod Rocky Mountains – nekonečné divočiny v nekonečných horách. Budeme se dva dny prodírat nitrem ostrova Vancouver, abychom spatřili nejvyšší vodopády Kanady. Překrásné barvy kanadského podzimu budeme moci obdivovat v Kaskádovém pohoří a neopomeneme ani návštěvu exponovaných Pobřežních hor. V horské divočině parku Manning připravíme při příležitosti Dne díkuvzdání krocana na ohni. Ukážeme si, že pralesy s gigantickými stromy nerostou jen v tropech. Projedeme se na surfu nebo mořském kajaku, ponoříme se v helmách a s čelovkama do jeskynního systému Horne Lake, nebo si zkusíme zajezdit na telemarkových lyžích. Dozvíte se něco o zemi Indiánů, kde je příroda ještě divoká, kde medvěd je spolubydlícím, a ne raritou či loveckou trofejí, a kde se stále dá pít voda z řek a potoků.

Profesionální cestopisné projekce v podání nejlepších přednášejících, fotografů a vypravěčů se v čajovně Dharmasala konají každý čtvrtek od 19:30. Kromě zábavného komentáře obvykle obsahují i různé slideshow s hudbou dané země.

DHARMASALA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.