Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


BABALET + BABYLON ROCKER + Jirka Charypar má narozeniny! V LEGENDÁRNÍM KLUBU MEKKA V NOVÉM BYDŽOVĚ

BABALET
BABYLON ROCKER

+ Jirka Charypar má narozeniny!

Klub MEKKA
NOVÝ BYDŽOV
(HUSOVA 1370, 50°14'34.423"N, 15°29'44.243"E)

14. 11. 2014
20:00


Reggae se na naší domácí hudební scéně uchytilo se zpožděním takřka deseti let až někdy na přelomu 70. a 80. let, a to především díky aktivitám Yo Yo Bandu a skupiny Heval v čele s Janou Kratochvílovou. Aleš Drvota (nar. 28. července 1954), tou dobou nebyl v tuzemském bigbítu neznámou osobou. Již v polovině 70. let se objevil jako hráč na perkuse v kultovní skupině J.J. Neduhy Extempore, což je zaznamenáno na albu Azbestový guláš. Na začátku let osmdesátých se mihl v kapele Švehlík a později se o něco výrazněji zviditelnil jako člen skupiny Omnibus. V Omnibusu, mimo jiné, hrál i bubeník Ivan Pavlů, známý též ze Švehlíka či Marno Union. V roce 1984 Drvota a Pavlů Omnibus opouštějí, aby o několik týdnů později představili svůj nový projekt, Alešovo vrcholné životní dílo, skupinu Babalet. Rytmickou dvojici, což už teď není zcela přesné označení, protože Aleš se stává sólovým zpěvákem, doplnili spolukapelníci Mámy Bubo Karel Babuljak (klávesy, zpěv) a Jirka Charypar (kytara, zpěv). Zakládajícími členy Babaletu byli ještě Jan Šimek (baskytara, dříve Expo 58) a Jiří Šíma (saxofon, též člen Classic Rock´n ´roll Bandu)..

Aleš "Ali Baba" Drvota

Dne 28. červennce 2014, by se byl dožil 60 let král českého reggae Aleš Drvota.

Člověk o němž tento článek pojednává je dodnes pro mnohé fanoušky reggae mystickou postavou, pro malou skupinu lidí dobrým kamarádem a pro většinu národa polozapomenutou hvězdou domácího hudebního nebe. Velký propagátor rastafariánských myšlenek, jamajské pozitivně vibrační hudby reggae a také nigerijského stylu yu yu music, bývá často označován za prvního českého rastamana. Člověk, kterému se podařilo rozčeřit vcelku poklidnou hladinu rockové scény, pozvolna se vzpamatovávající z tehdejšího bolševického útoku na novou vlnu se starým obsahem, ukázal směr, chvíli kráčel v čele a 23.12. 1987 se přidal k jamajským hvězdám Bobu Marleyovi (viz Smrt si říká rock'n'roll 5/97) a Peterovi Toshovi (viz Smrt si říká rock'n'roll 12/01), aby tam, někde v blízkosti Jaha Rastafari, společně jamovali a z povzdálí pozorovali ten divný babylon na Zemi. Aleši Drvotovi bylo tehdy 33 let.

"Všechno co pro tebe mohu udělat, je, že na sobě budu pracovat." Aleš Drvota

http://bandzone.cz/babalet

BABYLON ROCKER a.k.a DJ B.ROCKA hraje asi od roku 1998. Na začátku ho zásadně ovlivnil legendární pražský dj A.L.I. a.k.a. 2REC (r.i.p.).
B. Rocka mixuje hlavně reggae, ragga, hiphop, občas také r&b, soca, dub, pop a třeba i reggaeton. V poslední době navíc dubstep, tropical, bassline a uk funky, b-more nebo kuduro. V roce 2000 zahájil projekt BINGI DEM KRU-team, za který v různou doby hráli djs PapaPot, Lionhead, Scareface, Mr.Anděl a Supafly. Spolu propagovali reggae v ČR kde se dalo. Časem se tahle crew odebrala na zasloužený odpočinek do síně slávy a koncem roku 2006 vstoupila na scénu nová parta: PRAGGATRONIK (B.Rocka, Papa Pot , Merjin a.k.a Chopsky Sound, Angry Mad Tongan a Professor Smoka). Dalším projektem byl i SHOWSTAARZZZ.
Rocker hraje na gramofony i v etno-punkové kapele Nyabinghi Warriors a v electro-reggae bandu Dub-O-Net (CD Fly Away - 2009). Je také backing-dj dvojice kterou tvoří mladá a talentovaná zpěvačky Missy M a košický rapper, dj a producent, který žije v exilu v Praze a který je známý jako Major Pirate.

https://soundcloud.com/dj-babylon-rocker
www.soundcloud.com/praggatronik-army
_____________________________________________

MEKKA http://www.novybydzov.cz/klub-mekka/ds-1265/p1=6200

facebook: https://www.facebook.com/events/300986643429962/?fref=ts

Vstupné: 100,- Kč

ZDENNICE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.