Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání
(Prepare to get dirty... literally and physically)

Performance at: Puppenklinik/Trafo Gallery

Part 2: Lithosphere Performance 21.10 20:00

Curated & Concept by : (Anja Kaufmann) Akita Yra--(Puppenklinik) & Dustin Breitling

In Collaboration With: Igor Teichman Pavel Osvald Anja Kaufmann (Akita Yra) Petr Zábrodský Vit Bohal ( Jim Stein)


"Dust marks the temporality of matter, a processual materiality of piling up, sedimenting, and -- through its own million-year process -- transformations of solids to ephemeral and back. It swarms and overwhelms, exhausts and clouds. Breathe as deeply as you will, dust will never be depleted."-- Jussi Parikka

"Each particle of dust carries with it a unique vision of matter, movement, collectivity,interaction, affect, differentiation, composition and infinite darkness—a crystallized data- base or a plot ready to combine and react, to be narrated on and through something. There is no line of narration more concrete than a stream of dust particles"
—Reza Negarestani,
Cyclonopedia: Complicity with Anonymous Materials

Litosférický původ všech Médií vychází z nahromadění prachových částeček – vznášejících se, plujících a přenášených geopotenciálem zemského povrchu. Genesis Médií se počíná exhumací minerálu a kovu, komplexní dynamikou mezi organickým a anorganickým, stavbou heterogenních atomárních a chemických soustav, specifickými projevy gravitací a různými tektonickými konfiguracemi. Hegemonie Silikátu vládne Světu Prvků a postupně se rozmělňuje, stlačuje a překrývá se svými příbuznými: Indiem, galiem, erbiem a množstvím dalších vzácných zemin a rud, utvářejících ekonomiku komunikace. Od toho okamžiku se výchozí podmínky pro zpracování jakéhokoliv signálu neoddělitelně snoubí s litosférou, jejími vazbami na ionosféru a na radiové vlny pohybující se skrz naskrz atmosférami. Ve výsledku poskytuje prach novou možnost šíření, nezávislou na souhrách chthónických hlubin podsvětí, možnost směřující do pneumatické polis Cloudu.

A přesto...

Jsou to prachové částice... neforemné a bez jasných hran, které nám odhalují kontury a obrysy myšlení, neustále formujícího a rozpouštějícího, tvořivého a ničivého... povrch nikdy nebyl tak blízko...


(půjde o audiovizuální dílo tvořené několika lidmi, páteřní koncept je od anglicky mluvícího autora - ale není potřeba umět anglicky, abyste si událost prožili)

_IT_
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DECODEKL --- 1:50:28 23.10.2014
dekuji! moc moc dobre a vyzivne.) skoda, ze jsem si nechal ujit debatu... bude priste???