Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

6 uživatelů půjde

hledání


Tomer Heymann je významný izrealský dokumentarista, který ve svých filmech a časosběrných dokumentech zachycuje izraelskou společnost a její proměny.
Tomer Heymann je významný izrealský režisér a dokumentarista, který ve svých filmech a časosběrných dokumentech zachycuje izraelskou společnost a její proměny. Velký úspech sklidil již se svým prvním filmem “It Kinda Scares Me”, který obdržel několik významných cen včetne izraelského oscara pro nejlepší documentární film. Také další projekty jako televizní série “Bridge over the Wadi”, “The Way Home” nebo film “Paper Dolls” byly oceněny několika cenami mimo jiné z filmových festivalů v Los Angeles a Berlíně.

Dne 20. října, Tomer představí v Praze své dva filmy “Black over White” a “I Shot My Love”, které spojuje touha po hledání svých kořenů a nalezení jedné ze svých mnoha identit.

Black over White (ang)

Tento concert v Addis Abeba není pouze dalším vystoupením projektu Idana Raichela, ale návrat jeho vokalistů Cabry Casay a Avi Vograss Vesy do své domoviny. Ve filmu je zachycená problematika hledání vlastní identity a probuzená bolest z emigrace, která i po letech neztratila na intenzitě.

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=RdAPk45UOYc

I Shot My Love (ang)

Sedmdesát let po útěku svého dědečka z nacistického Německa do Palestiny, se izraelský režisér Tomer Heymann vrací do země svých předků, kde potkává muže, který mu změní život. I Shot My Love vypráví osobní, ale taky univerzální příběh lásky mezi Tomerem, jeho německým přítelem a jeho izraelskou matkou.

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=pQnEO-x58B8

Vstup zdarma!

JOHNNY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.