Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


Promítání o dopadech ekonomické krize a způsobech jak jim lidé v různých zemích čelí+představení evropského radikálně-levicového hnutí Blockupy

V květnu letošního roku se Iniciativa Ne Rasismu! připojila s tematickým diskusním večerem k Evropským akčním dnům s názvem Solidarita napříč hranicemi: budování demokracie zdola. Ve čtvrtek 30. října budou mít ti z Vás, kdo se diskuze nemohli zúčastnit, možnost shlédnout dokumentární filmy, které jsme během ní promítali spolu s dalším krátkým dokumentárním filmem z produkce Global uprising o továrně okupované, provozované a řízené dělníky v řecké Soluni. Během večera bude kromě dokumentárních filmů na programu rovněž kratší představení aktuálního vývoje a plánů evropského radikálně-levicového hnutí Blockupy a dalších na něj navázaných projektů. Dorazte včas, začínáme přesně ;)

INFO:
Bosna a Hercegovina, Řecko, Španělsko. Různé projevy ekonomické krize, různé formy reakcí postižených obyvatel. Privatizace veřejného prostoru, údajně nezbytná úsporná opatření, destrukce sociálního státu jdoucí ruku v ruce s obviňováním imigrantů na jedné straně a proti tomu solidarita, sebeorganizace, vzájemná pomoc a masové protesty na straně druhé. Jak se v různých částech Evropy projevuje ekonomická krize? Jak s tím souvisí Evropská centrální banka? A co je to hnutí Blockupy a co požaduje?

Promítnuty budou dokumenty:
Bosna a Hercegovina na jaře (Bosnia and Herzegovina in Spring, 15 min.)
Střípky Madridu (Pieces of Madrid, 18 min.)
Odložená budoucnost (Future Suspended, 35 min.)
Vio.me: Sebeorganizace v Řecku (Vio.Me: Self-Organization in Greece, 22 min.)

Všechny filmy jsou opatřeny českými titulky. Akci pořádá Iniciativa Ne Rasismu!

NERASISMU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.