Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


Letmo & Cáry mlhy uvádí: CAM DEAS (uk) & Obelisk Of Light (cz) v pražské kavárně Potrvá

Britský virtuos 12-strunné akustické kytary Cam Deas se vrací už poněkolikáté a tentokrát v radikálně odlišné poloze. Turné s obstarožním modulárním syntezátorem, skrz který "krmí" svou kytaru do aparatury, ukazuje jeho hudbu v méně romantickém, avšak o to víc experimentálním světle. Vzdálenější hájemství Jamese Blackshawa, mnohem blíž k musique concrète. Ta je nekompromisně disharmonická a živě pulsující.
Za poslední rok ho bylo možné slyšet například ve společnosti Jandeka, Cameronova obliba labelu PAN pak může taky lecos napovědět o jeho současném směřování. V rámci aktuálního turné ho můžete vidět i v jiných českých městech nebo o pár dní později taktéž na slibném polském festivalu Avant Art ve Wrocławi (po boku Supersilent, Keiji Haina, Stephena O’Malleyho a dalších).

Obelisk Of Light je sólový projekt Jana Kašpara mj. z královehradeckých Pavilon M2 a Enviro, kterého bylo přes prázdniny možné potkat rovněž v projektu Sítě nebo v rámci orchestru Tomáše Paluchy. Obelisk Of Light jsme viděli před Laraajim a Sun Araw a jeho set se nám dost líbil, stejně jako většině z ostatních asi deseti diváků. Hodně vydařeně zní také chystaný split právě s projektem Sítě. Jeho kytarový ambient par excellence se nebojí ani intenzivnějších momentů, přestože většinou hladí a kolébá, občas připomene i původní post rock typu Labradford nebo Stars Of The Lid. A má neomylný instinkt vyhmátnout přesně takové frekvence a postupy, které vás zasáhnou.

V Praze vystoupí 4.10. od 19:30 v kavárně Potrvá (Srbská 2, Praha 6).
Vstup na místě 180,- nebo 150,- v předprodeji.

http://www.last.fm/event/3895137+Cam+Deas+at+Kavárna+Potrvá+on+4+October+2014
http://camdeas.bandcamp.com/
http://letmo.net/productions
http://carymlhy.blogspot.cz/
http://www.potrva.cz/

EVAD
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.