Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Na dovolenou do Iráku? Cestovat stopem, mluvit s pešmergy ozbrojenými samopaly. Říkáte si, to může jen šílenec! Ale proč ne?...

Cestopisnou projekci z pravidelného cyklu „Pouští i pralesem“ předvede zkušený přednášející, cestovatel a biolog Lukáš Synek.

Na dovolenou do Iráku? Proč A navíc tam cestovat stopem, klábosit s pešmergy ozbrojenými brněnskými samopaly nebo si vychutnávat ovocný koktejl v ulicích nočního města. Říkáte si, to může jen šílenec! Ale proč ne? Autonomní oblast irácký Kurdistán na severu země je „jiný Irák“, kde si na bezpečnost dohlédnou. Kurdové mají ropné bohatství, vlastního prezidenta, od arabské části Iráku se chrání střeženou hranicí. Cestovatelé severní Irák začínají objevovat, i když na ně ještě není připraven. Stali jsme se hosty v klášteře chaldejských křesťanů, v nejposvátnějším chrámu Jezídů – „vyznavačů ďábla“, navštívili jsme 6000 let starou citadelu v Erbílu, shlíželi na „Grand Canyon“ Blízkého východu, obdivovali nečekanou kulturní rozmanitost a byli svědky počátku prvního vytouženého státu Kurdů. Projekce získala cenu diváků na festivalu Caminos 2012 (Karlovy Vary).

Profesionální cestopisné projekce v podání nejlepších přednášejících, fotografů a vypravěčů se v čajovně Dharmasala konají každý čtvrtek od 19:30. Kromě zábavného komentáře obvykle obsahují i různé slideshow s hudbou dané země.

Vstupné dobrovolné. Projekce začíná v 19:30.

Více informací naleznete zde: http://www.dharmasala.cz/wp/16-10-severni-irak-aneb-irackym-kurdistanem-lukas-synek/

DHARMASALA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.