Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Úvodní hodina neformálního jazykového kurzu tibetštiny vedeného rodilým mluvčím geshe Nyimou Choekhortshangem. Výuka bude probíhat od 2. říjnového týd

Úvodní hodina neformálního jazykového kurzu tibetštiny vedeného rodilým mluvčím geshe Nyimou Choekhortshangem.

V reakci na množství žádostí o výuku tibetštiny vedenou geshe Nyimou Choekhortshangem, jinak vyučujícím tibetštinu na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, jsme se rozhodli připravit dvousemestrální konverzační kurz, který on sám povede.

Kurz je určen pro širokou veřejnost, začátečníky i pokročilé. Minimálními predispozicemi jsou znalost transkripce tibetštiny a čtení. Kurz bude probíhat formou neformálních setkání v prostředí tibetské čajovny Dharmasala na Karlínském náměstí, a to 3x do měsíce – vždy ve středu od 18.00 do 20:00. Všem studentům budou elektronicky distribuovány učební materiály, zejména pak učebnice hovorové tibetštiny Speak Fluent Tibetan, ze které se bude při výuce vycházet. Na každé hodině se seznámíme nejen s jazykovými aspekty Tibetu, ale také kulturními a historickými. Zvláštní pozornost bude věnována tibetské hudbě a lidové slovesnosti. Na každou hodinu je připravena tradiční tibetská píseň (např. jedna z milostných písní 6. dalajlamy) či jiné zpestření, které společně projdeme a vysvětlíme si slovíčka či gramatiku.

Budeme se snažit o vytvoření přátelského prostředí, kde budou moci studenti geshe Nyimi pod jeho dohledem spolu konverzovat v tibetštině a navzájem si pomáhat při výuce.

Předpokládaný harmonogram každého kurzu je následující:

1. 30min = uvedení do tématu dle učebnice
2. 20min = tématiské písně, přísloví, příběhy apod.
3. 10min = pauza
4. 4x15min = konverzace na příslušné téma

Cena:

Úvodní kurz = dobrovolný příspěvek
1 kurz = 200 Kč
9 kurzů (3 měsíce) = 1600 Kč
18 kurzů (6 měsíců) = 3000 Kč

Výuka bude probíhat od 2. říjnového týdne do prosince. V letním semestru pak od února do dubna.

Více informací naleznete zde.

DHARMASALA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.