Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


Dovolujeme si Vás pozvat jménem spolku SOK - sdružení pro levicovou teorii na konferenci Mapování postkomunismu: Slavoj Žižek, Boris Buden

Dovolujeme si Vás pozvat jménem vzdělávacího spolku SOK - sdružení pro levicovou teorii na konferenci Mapování postkomunismu - Slavoj Žižek, Boris Buden a Gaspár Tamás. Konference bude zaměřena na obecné politické, sociální a ideologické trendy ve Střední Evropě po roce 1989 - rozpad utopických snů, neoliberální trasformace lidu na masu konzumentů, depolitizace, krize universálního občanství, boj s antikomunismem, rasismus, nebo Tamásův pojem “post-fašismus”. Našim cíle je, vytvořit co nejcelistvější obraz, který by pokrýval 25 let středoevropských dějin. V tom se chceme odrazit od teoretických koncepcí předkládaných Žižkem, Budenem a Tamásem a pokusit se je dále rozvinout.

Na konferenci vystoupí Michael Hauser, Stanislav Holubec, Radovan Baroš, Jaroslav Fiala, Ondřej Slačálek, Lukáš Matoška, Ondřej Lánský, Petr Kouba a její hlavní hvězdou bude maďarský filosof a disident Gaspár Miklós Tamás.

Konference proběhne dne 1.10. 2014 od 13:30 v budově Českého svazu vědeckotechnických společností (Novotného lávka 5, Praha 1)

BRETONEC
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NEKROMANT --- 21:48:26 2.10.2014
Bude videozáznam?