Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

164 uživatelů půjde

hledání


Heavyweight soundsystem session /// Live Dub edition!Rewind!! International Dub Convention přichází podruhé do industriálních prostor žižkovského Nákladového nádraží! Po úspěšné červnové soundsystémové konferenci se skvělou atmosférou a mimořádnou hudební selekcí přichází další velká kulturní událost, tentokráte s konceptem zaměřeným na dubové live acty. Na dvou sound systémech Roots`n`Future a R2D2 se představí zahraniční hosté a několik místních projektů v dubovém mixu s živými muzikanty.

IDC navazuje na nepřetržitou tradici soundsystémové subkultury a dubových akcí, které u nás mají pevné kořeny již od konce devadesátých let. Staví na komunitním přístupu a DiY étosu soběstačnosti, hudební i stylové otevřenosti, s důrazem na obsah i formu, pronikající skrze basové linky tělem i lidskou myslí. Důležitost je rovněž kladena na symbolický výběr prostředí, práce s prostorem i jeho vizualizaci.

V rámci tohoto večera Dub Convention uvítá domácí umělce i vzácné hosty z britské ostrovní scény. Se svou výjimečnou kombinací tradičního dubu a současné basové muziky vystoupí Alpha Steppa, pokrevně i spirituálně spřízněný s legendami žánru - kultovním britským projektem Alpha & Omega, zároveň posouvající hranice tohoto stylu aktuálním a vlastním inovativním zvukem. Na mikrofonu jej podpoří další výrazná osobnost současné reggae a dubové scény, irský vokalista Cian Finn, známý jak ze spoluprací s veterány jako jsou Mad Professor nebo Zion Train, tak i ze současné generace dubových a dubstepových producentů jako Radikal Guru, Prince Fatty, Dubkasm nebo například, Mungos Hi-Fi, jejichž vystoupení uvedla IDC na Nákladovém nádraží ve své premiéře.

Domácí live aktovou scénu zastoupí svým aktuálním programem uskupení Boanerges, jež se skládá ze zkušených pražských hudebníků z již nevystupujících kapel Urban Bushman a Nebiba a také nově vzniklý projekt Shakk-Attack, jehož jádro tvoří členové Roots’n’Future Soundsystému. Celým večerem budou provázet v Praze působící Riddim Tuffa, selektoři a rovněž zástupci R`n`F a labelu United Forces of Dub, ale také Jakub Johánek, Petr Míkovec a Teamatique ve svém speciálním live setu a vše odstartuje dubová sekce R2D2 Soundsystému.

I tentokrát bude prostor doplněn vizualizacemi a zároveň i vylepšenými bary od Prostoru Husitská 23.


///////////////////////////////////////////////////////////////////

HEAVYWEIGHT SOUNDSYSTEM SESSION /// LIVE DUB EDITION

LINE UP:

ALPHA STEPPA / UK [LIVE]
CIAN FINN / UK
BOANERGES [LIVE]
SHAKK-ATTACK [LIVE]
RIDDIM TUFFA
UNITED FORCES OF DUB
JAKUB JOHÁNEK, PETR MÍKOVEC & TEAMATIQUE
R2D2 [DUB SELECTION]

Visuals /// Bar & Food by Prostor HUSITSKÁ 23

Pátek 31.10.2014 /// 21:00 - 06:00
Nákladové Nádraží Žižkov, Jana Želivského 2, 130 00 Praha

///////////////////////////////////////////////////////////

Facebook event:
https://www.facebook.com/events/366296140189539

RIDDIMSURFER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PEGA5 --- 10:05:50 7.11.2014
DREAD_K: to ze to nemyslis spatne se da urcite chapat....no kdyz uz to chces resit tady na nyxu, kde si clovek muze vzit z tveho projevu jenom ty napsane slova a nemuze se na tebe pritom divat, jdes jenom sam proti sobe kdyz to formulujes zpusobem "takový šlichty už jsem dlouho nejed' :D" ... ano, mozna jsou lidi precitliveli, no moh bys nato brat ohled.
ILAB --- 16:58:30 6.11.2014
ilab | International Dub Convention II. 31.10.2014 – rajce.net
http://ilab.rajce.idnes.cz/International_Dub_Convention_II._31.10.2014/
DREAD_K --- 11:55:44 6.11.2014
btw jo a kdybyste to o mě náhodou ještě někdo nevěděl, tak jsem taky mj. grafoman :) proto jsou ty moje příspěvky vždycky tak hrozně dlouhý a rozvleklý :D
DREAD_K --- 11:37:37 6.11.2014
jenom mě teda fascinuje - podobně jako v kauze Killer Elite soundclashe -
že jsem vzal na sebe a otevřeně zareagoval na něco, co řešilo víc lidí okolo mě... ani v jednom případě jsem to neřešil v osobní rovině, ani v jednom případě jsem nikoho nedissoval... v obou případech jsem se pak stal terčem docela nelichotivejch osobních útoků a na závěr se ještě dozvěděl, že jsem já ten, kdo útočí na lidi......... asi začnu ty kuriozity, co o mě kdo kam napsal, shromaždovat :)
DREAD_K --- 11:33:51 6.11.2014
VERU_HUS: rád bych poznamenal jeden FAKT -
já jsem se bavil JENOM o jídle a ty to neustále posíláš do osobní roviny... útočíš na mě...
v pohodě - jestli je tvým cílem přesvědčít mě o tom, že nejsme kamarádi - ok, už jsem to pochopil... když jsi mi to za těch 10 let nikdy nedokázal říct do očí, tak jsi mi to alespon naznačila na internetu. fér. beru to a respektuju.

ano, na pošramocování svýho ega pracuju už hodně let... i díky tomu mě tahle debata nechává úpně v klidu ;)
VERU_HUS --- 2:19:40 6.11.2014
DREAD_K: jediný kdo tu ma posramocene ego jsi ty ;) ale to víme uz dlouho...
DREAD_K --- 21:50:49 5.11.2014
CANEBRA: počkej - moje reakce je ješitná? :)

normálně bych to vůbec nepsal. a ani mi to nepřišlo takový téma, abych to musel s někym někde řešit... reagoval jsem na Davidovo - jidlo samozrejme taky na 1 s * - což mi, ta reakce, na diskuzním serveru nepřijde zas takovej úlet, jako některým z vás.......... sorry, ale tady neni facebook... anebo už je?

v poště jsem se dozvěděl, že jsem reagoval hystericky, několik lidí urazil, dopustil jsem se nákých osobních útoků... aha. ok. fakt? v tom případě jestli jsem někomu pošramotil ego, tak se omlouvám (a myslim to upřímně;))... většinou píšu stylem: "co na srdci, to na jazyku" - a to jidlo my vážně připadalo takový, jak jsem ho popsal. sorry.
RIDDIMSURFER --- 21:16:36 5.11.2014
Je nám líto, nejspíš stejně jako většině z vás, kteří jste na IDC zůstali po 3 hodině ranní, že hudební produkce byla ukončena předčasně. Bylo to kvůli hluku, který se ještě zvýšil, když začal hrát Alpha Steppa, který basové boxy rozhodně nešetřil. V průběhu jeho setu jsme se zvukem zkoušeli něco udělat, ale nestačilo to a stížnosti neustaly. Nechtěli jsme dál dělat problémy sousedům ani místu samotnému, a proto jsme se s policií, hledající jen nějaké další formality, dohodli na ukončení hudební produkce, aby místo mohlo zůstat otevřené dál.
Problémy s rušením nočního klidu na NNŽ byly už při minulé IDC, a proto se zvažovalo, jestli na stejném místě další akci vůbec uspořádat. Rozhodli jsme se proto změnit koncept a ze sound systémové konference čtyř zvuků postavit jen jednu stěnu. Ani to ale zřejmě sousedům, nesdílejícím naší oblibu k basovým linkám, nestačilo. Tenhle prosklený prostor evidentně k nízkým frekvencím shovívavý není. Proto nadále hledáme vhodnější prostory, kde omezení se zvukem nebude, příště si to určitě vynahradíme. Pokud o něčem takovém víte, dejte nám prosím vědět.
Každopádně děkujeme všem návštěvníkům, účinkujícím, i všem, kteří s přípravou a úklidem akce pomáhali. Díky všem se totiž mohla znovu vytvořit skvělá a neopakovatelná atmosféra. Díky moc!
RESPECT YOUR LOCAL NEIGHBOURS!
CANEBRA --- 13:11:21 5.11.2014
DREAD_K: šmarjá, nebuď tolik ješitnej. šlo nejspíš jen vo to, že jestli ti vadil nevoddělenej kuskus, bylo by mnohem konstruktivnější to říct "autorům" ideálně hned a do voka a nevychovávat nás tu jak děcka áftrvórds.
DREAD_K --- 10:36:50 5.11.2014
...a abyste neřekli, že nejsem konstruktivní - knowledge time:
1/ když chceš docílit toho, aby kus-kus nebyl slepenej do jedný hroudy a zůstal hezky sypkej a nerozblemclej, před vařením ho pořádně promasti, aby se každej kousek těstoviny obalil v oleji - uvaří se pak odděleně, hezky kulička po kuličce...
2/ když jseš na party, chceš vařit luštěniny a nemáš jistotu, že se ti dovařej před tim, než přijdou lidi, ber si s sebou řasu kombu - před vařením jí polož na dno hrnce, luštěniny a vodu na ní, pak normálně vař. látky obsažené v kombu pomáhají štěpit složitější škroby na jednodušší a díky tomu se luštěniny vaří mnohme rychleji...
...tak třeba jsem ted aspon trošičku vyvážil to, jakej jsem špatnej, zlej a neférovej člověk... a kdyby ne, tak třeba aspon příště nebude slepenej kus-kus ;)
DREAD_K --- 10:30:52 5.11.2014
fíííííííííííha, tolik rozruchu jenom kuli tomu, že mi připadalo podprůměrný jídlo (stejně jako většině mejm známejm, co ochutnali)... kdybych to byl bejval věděl, tak na to neraguju a nic nepíšu :) ...z jedný poznámky v závorce jsou najednou "moje komentáře"... když s něčím nesouhlasím a ozvu se, tak jsem naráz "neférovej člověk" a už nejsem kámoš (pomalu si začínám zvykat... což je trochu smutný...)....... ok. dobře. já se teda příště pokusim na tom diskuzním serveru nedisktuovat a už budu jenom plácat po ramenou :)

VERU_HUS: :D ok, tak jsem asi neférovej člověk...... vidíš, a to jsem vždycky považoval férovost za jednu z nejvyšších hodnot ;) ...ale možná si mě s někym pleteš - vzhledem k tomu, že jsme se za ten večer téměř nepotkali a rozhodně jsme neměli čas pokecat (býval bych ti řekl, ne asi...) ;)

ILAB: kde o sobě píšu, jak jsem dobrý kuchař? sebechválou většinou moc netrpím ;) kdo mě zná, tak to ví... ok, v pořádku, vařím rád, nasytit pár set krků neni problem - ale musíte si vybrat - buď muzika nebo jídlo... nerozkrájim se ;) ostatně taky kuli muzice už téměř rok profi nevařím...
MIRAMIRA2 --- 18:06:37 4.11.2014
Nejaky fotky z party....?
VERU_HUS --- 17:47:16 4.11.2014
http://oi62.tinypic.com/im3wg6.jpg
DREAD_K: foto pro odborniky na praskove chilli.)
VERU_HUS --- 17:38:51 4.11.2014
VERU_HUS --- 16:39:41 4.11.2014
DREAD_K: ahoj, no k tvým komentářům je zbytečné
se vyjadřovat..ale myslim si ze kamos nebo fér člověk by přišel na bar a upozornil na chybu ten večer jsme se potkali několikrát..
MIRAMIRA2 --- 19:00:18 3.11.2014
IN_DIE: Za hlavu můžou rumy B-)
IN_DIE --- 18:07:29 3.11.2014
za mě jídlo taky dobrý. měli jsme teda jen fazole a chutnaly nám. žádnej jasnej bolebřich se nedostavil. leda by mi to vlezlo do hlavy, protože ta mě bolela fest:)
ILAB --- 15:59:39 3.11.2014
DREAD_K: toto je asi dost individualni, a ja mozna nejsem tak narocny :) ale vzhledem k tomu ze o sobe pises jaky si dobry kuchar, tak muzes nekdy navarit
DREAD_K --- 14:25:11 3.11.2014
(tohle bych fakt rád nechal jenom v závorce, protoze to nemůže zkazit jinak výbornej dojem z mejdanu, ale to jídlo bylo fakt hrozný. za mě teda úplnej prů**r......
do jedný hroudy slepenej nedochucenej kus-kus (proč zrovna kus-kus, když autor neví, jak se dělá?) s nedovařenejma bramborama za 80.- a nedovařený fazole (tzn. jasnej bolebřich) s práškovym chilli jako nabídka č.2... sorry, k hummusu už jsem se nedostal;) takový šlichty už jsem dlouho nejed' :D)
ILAB --- 8:58:34 3.11.2014
opet diky moc za super mejdan, ktery me osobne nezkazil ani drivejsi konec, prostor nnz s tim vizualem byl fakt kouzelny, bar funkcni a moc moc pekny, jidlo samozrejme taky na 1 s *, uzil jsem si to maximalne, tesim se na pokracovani, big up idc