Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

52 uživatelů půjde

hledání


Až do 31. srpna 2014 je možné v pražské Galerii Václava Špály navštívit výstavu Metaformy pralesa, kterou připravil malíř Otto Placht.


Amazonie - tropická džungle i tradiční kosmovize, mundo espiritual - je vlastně přirozeným symbolem permanentní transformace - impermanence, cyklu života, zrození i zániku, mutace jako přizpůsobení se přežití... To samé jsou mé obrazy - pořád překrývané, proměňující se v čase, reflektující zkušenost prožívání a bytí.

Záznamy automatické kresby budované ve vrstvách s koncepcí neustálého návratu k prvotní čistotě výrazu, který ale podléhá okamžité proměně, mutaci, metamotfóze. Přítomnost jako zhmotnění času zaniká, aby povstala v okamžiku tvoření nová forma, aby se odehrál nový příběh... Příběh v barvách džungle.

Letošní 'session' jsem začal v černé. Postupuji ze tmy ke světlu, čepelí nože se prořezávám nocí, a tak nechávám pronikat sluneční svit. Pracuji těsně před svítáním. Čekám, až záře vycházejícího slunce zaplaví horizont druhého břehu jezera a usuší poslední vrstvy barev. Pokaždé jiný a jinak barevný. Je to rituál, který mě spojuje s duchem džungle. To, co se zjevuje, jsou asi hlubinné sedliny mé duše, metaformy pralesa, principy proměny přírody, které jsem sám součástí. Končím v okamžiku, kdy cítím, že je cyklus rodících se a mizejících představ dokonán a vnější i vnitřní rozměry prostoru obrazu odráží prožitek aktuální zkušenosti.

Otto Placht


Vstupné
Základní vstupné| 40 Kč
Studenti| 20 Kč
Senioři nad 60 let a ZTP, děti do 15 let,
studenti uměleckých škol | Zdarma

http://www.spalovka.cz/cz/VERSONNENHEIT
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BOMBERCLAD --- 23:47:48 8.8.2014
Na webu galerie pisou:
Dovolujeme si vás srdečně pozvat na KOMENTOVANOU PROHLÍDKU výstavy, která se uskuteční za účasti autora ve čtvrtek 21. 8. 2014 v 17.30 hod.; vstup na komentovanou prohlídku je zdarma.
DIGITALIS --- 18:26:19 25.7.2014
Zvedavost nemala...hlavne jakych zmen to dostalo po presunu z Pucallpy ;-)
KAREN --- 23:41:25 14.7.2014
CONTINUITY: STARF: my byly s Versonnenheit dneska a je to fajn.)) ... taky tea ta jeho kniha, ktera tam je k videni - uz vim, co si dam vyhledove za darek na zimni vecery ;)
STARF --- 16:59:03 14.7.2014
CONTINUITY: rad zajdu s nekym :) muzu ale az po praci (17:30+) nebo nekdy o vikendu
CONTINUITY --- 16:36:08 14.7.2014
kdy se tam kdo chystáte? :) co nějaká společná výprava?