Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


Letmo & Cáry mlhy uvádí: NATURAL SNOW BUILDINGS (fr) & Rouilleux (cz) v kavárně Potrvá

Natural Snow Buildings je francouzské duo pohybující se na periferii hudby už od roku 1997 a nespočtem svých ultra limitovaných náhravek kolem sebe vytvořili malý, ale zato silně oddaný, kult fanoušků po celém světe. Svůj snově pohádkový ambient se širokým zastoupením akustických nástrojů prokládají éterickým folkem, který chvílemi koketuje až se šansonem, nebo naopak dramaticky disharmonickými plochami. S vílím zvukem kontrastují často temné názvy skladeb a jejich nejčastější zvuková poloha, připomínající zvonkohru z kostí mýtických zvířat, tak působí jako hudební ekvivalent švětlušek lákajících pocestné do bažiny.

Ve světě Natural Snow Buildings sice běhají jednorožci, ale pod něžným zjevem mají dobře schované ostré zuby. Natural Snow Buildings naživo moc nehrají, respektive téměř vůbec, jakou podobu své hudby zvolí nevíme, ale s velkým očekáváním věříme ve výlet za zrcadlo.
http://pitchfork.com/features/the-out-door/9112-sonic-omnivores/3/
http://www.digitalisindustries.com/foxyd/features.php?which=272
http://www.badabingrecords.com/current/natural-snow-buildings
http://en.wikipedia.org/wiki/Natural_Snow_Buildings

Speciální večer otevřou i speciální hosté: Rouilleux s kapelou k příležitosti křtu nové dlouhohrající desky Scatter Your Soul, kterou vydáváme společně s KlaNGundKRaCH na chromové kazetě spolu s download kódem. Současný line-up dotváří Petr Vrba (dechy, perkuse) a Martin Sýkora aka White Wigwam (basa, syntezátor).

Oproti Zugzwang jde o syrovější a přímočařejší nahrávku, zůstává však kolekce silných skladeb, které dávno přesáhly lokální scénu. Rezignace a smutek z minulé desky se vrací jako hněv. V parafrázi na recenzi debutu na marastmusic.com „Neil Young mezi Dead Manem a Le Noise, v garáži a v silné depresi“ pomrkává na brokovnici v rohu a přemýšlí nad tím, že je možná čas na návštěvy.
http://rouilleux.net/

V Praze všichni vystoupí 1.7. od 19:30 v kavárně Potrvá (Srbská 2, Praha 6). Léto začíná.
Vstup na místě 250,- předprodej na goout.cz za 220,- nebo 200,- přímo v Potrvá.
http://www.last.fm/event/3806652+Natural+Snow+Buildings+at+Kavárna+Potrvá+on+1+July+2014
http://letmo.net/productions
http://carymlhy.blogspot.cz/
http://www.potrva.cz/

EVAD
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.