Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


Meganarativ: Kam jdou lidé s nemocnou duší?

V dalším dialogickém setkání se zaměříme na život mužů a žen s duševním onemocněním. Jaké to je, když se vám do života vkrádá duševní nemoc? A jaké to je, když už je jeho plnou součástí? Jaká je zkušenost těchto lidí s poskytnutou psychiatrickou péčí a s jinými službami a intervencemi? Co napomáhá uzdravení? A dá se tato zkušenost vnímat i jako obohacení na životní cestě?

Café Lajka
U Akademie 366/11, Praha 7 (zastávka Letenské náměstí)
http://www.cafelajka.cz/
12. 6. 2014 v 18:30
www.narativ.cz


V kritické psychologii je otázka užitečnosti a vlivu psychiatrické diagnózy na život klientů a pacientů často diskutována. V rámci dialogického přístupu je prosazován nemedicínský, na dialogu a spolupráci s klientem, jeho rodinou a širším okolím postavený přístup k léčbě duševních onemocnění. Budeme si tedy během našeho setkání klást otázku, k čemu je diagnóza lidem s duševním onemocněním dobrá, kdy slouží a kdy škodí. Kdy umožňuje lépe zvládat životní situaci a kdy naopak bere moc nad vlastním životem? Do jaké míry současný systém psychiatrické péče umožňuje začlenit tyto lidi a jejich blízké do léčebného procesu? Jsou začleňováni jako partneři či dokonce jako experti na dané potíže či životní situaci nebo jsou hlavně pasivními příjemci pomoci, péče či léčby?

Vlastní příběhy života s diagnózou psychotického onemocnění budou číst Tomáš Vaněk a Michal Kašpar z občanského sdružení Dobré místo. Budou čerpat ze sborníku, který nese stejný název jako setkání Meganarativu. Nabízí se tak možnost diskutovat nejen o jejich zkušenostech s duševním onemocněním a jeho léčbou, ale také o práci na sborníku i probíhajícím projektu peer lektorů.

https://www.facebook.com/events/1415002632112063/?fref=ts

SHAMANICO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
INXS --- 10:12:48 12.6.2014
Pozde jsem si vsimls :(