Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Zahradní benefiční slavnost, na které se pobavíte, zatančíte si, strávíte příjemný čas ve společnosti táborského Swing Bandu a svojí účastí pomůžete.

Oblíbený hudební ansámble Swing Band Tábor nás v pátek 6. června opět přenese do časů našich prarodičů. V zahradě restaurace Střelnice se v 19 hodin otevřou pomyslné dveře společenské akce „Čajový dýchánek“, která nabídne příjemnou hudbu k tanci i poslechu a zároveň podpoří činnost společnosti Cheiron T, o.p.s., která již sedmnáct let pracuje v Táboře s dětmi a mladými lidmi „na šikmé ploše“.

Umělecký vedoucí souboru Jakub Valeš k této zahradní slavnosti dodává: „Spíše než abych vypíchl některé oblíbené kusy z našeho repertoáru, rád bych diváky pozval na tuto akci s tím, že se budeme snažit v tanečním rytmu navodit příjemnou a milou atmosféru celého večera a pokud by náhodou nevyšlo počasí, tak věřím, že ani v sále Střelnice si nenecháme náladu zkazit". V rámci doprovodného programu se představí taneční soubor Čiriklore (což v překladu z romského jazyka znamená „ptáčkové“), který zkouší při Komunitním centru pro děti a mládež Cheiron T, a který předvede divákům ukázku romských čardášů.

Dále se mohou návštěvníci této zahradní slavnosti těšit na argentinské tango, o němž jeden z lektorů, který vede pravidelné pondělní kurzy tanga na Střelnici, Roman Faflík říká: „Je to velmi pocitový tanec, založený na souhře a dialogu tanečních partnerů. Vše vychází z volné improvizace na hudbu. Je to tanec pro čtyři nohy a jedno srdce, který vznikl v chudinských čtvrtích v Buenos Aires na konci 19. století. Při argentinském tanci jste hlavou v oblacích a nohama v pekle.“ Doprovodnou akcí bude též hra o ceny tzv. „Tichá Střelnice“ a promítání fotografií starého Tábora z archivu nejdéle působícího českého foto-ateliéru Šechtl a Voseček, které fundovaně okomentuje znalec První republiky historik Richard Vlasák.

Čajový dýchánek proběhne pod patronací místostarostek města Tábora paní Olgy Bastlové a paní Lenky Horejskové, večerem bude provázet Štěpán Pavlík. Společenský oděv v duchu prvorepublikovém je vítán, není však podmínkou. Za deštivého počasí proběhne taneční večer ve velkém sále Střelnice. Vstupné v předprodeji je 120,- Kč, na místě 170,- Kč.

BUBLINATOR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.