Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Tuto neděli proběhne pod vedením Yeshiho kurz tibetského vaření, kterou účastníci kurzu posupně připraví. Naučíme se vařit 4 tibetská jídla

V neděli 8.6. od 14 hodin proběhne v čajovně pod vedením tibeťana Yeshiho kurz tibetského vaření spojený s večeří, kterou účastníci kurzu posupně připraví. Naučíme se vařit 4 zdravá tibetská jídla:

1. Bö-thug (varianta bez masa)
Tibetská polévka s ručně dělanými silnými nudlemi, která hlavně v zimních měsících zahřeje. V Tibetu se říká, že po snězení jedné porce (velká miska) můžete obejít devět hor a pořád nebudete mít hlad.

2. Lhasa šandre (varianta bez masa)
Tradiční pokrm v centrálním Tibetu. Spojuje tři různé kuchyně - indickou, z které pochází kari, čínskou, z které pochází rýže a tibetské hovězí/jačí maso a brambory. V našem případě místo masa použijeme zeleninu.

3. Baleb - tibetský chléb
Chléb je součástí tibetské kuchyně stejně jako campa. V každé části Tibetu mají různé varianty a recepty. Na rozdíl od českého chlaba ale tibetský neobsahuje kvasnice a nepeče se v troubě.

4. Šondre
Jednoduchý, sytý a chutný "desert", který může nahradit i svačinu, když máte na pilno. K přípravě potřebujete jen pár ingrediencí a díky chladnému jogurtu zchladí v parném létu.

Cena kurzu je 250 Kč. Místa si prosím rezervujte na adrese https://docs.google.com/a/ks.cz/forms/d/1LtfqEzrjCE6Y76TfantQrKdxXQhRgq6kSi6mzdS7yx0/viewform
nutně potřebujeme vědět pro kolik lidí nakoupit suroviny. Maximální kapacita kurzu je 12 osob.

ANDELICEK_ANDY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.