Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


Abaton + Sedna + Voluptas (15.10.) Dejvická Klubov

Abaton + Sedna + Voluptas

15.10. 
Dejvická Klubovna - ulice Generála Píky, Praha 6
http://www.klubovna.povalec.cz/
 
ABATON (Itálie) black/sludge/doom/hardcore 
https://www.facebook.com/Abaton.it 
http://abaton.bandcamp.com/ 
http://www.reverbnation.com/abaton 
http://myspace.com/abatonmetal 
http://www.last.fm/music/Abaton 
 
SEDNA (Itálie) post-black/sludge 
https://www.facebook.com/Sedna.O 
http://sednablack.bandcamp.com/
 
VOLUPTAS (Temné lesy plné zla) black/doom/rum‘n’roll
https://www.facebook.com/pages/Voluptas/112643405420376
http://bandzone.cz/voluptas
 
 
Abaton jsou mladá, ale velmi nadějná italská kapela. I přesto, že mají na kontě pouze debutové album Hecate vydané v roce 2011 a split s Viscera/// spolu s druhým řadovým albem jsou teprve v přípravě, jsou v České republice poměrně známí. Z koncertů, které u nás odehráli, stojí za zmínku určitě hned ten první v Plzni, kde jako neznámá kapela, od které nikdo nic nečekal, všem vytřeli zrak a strčili do kapsy i hlavní hvězdu večera Forgotten Tomb. Když hráli naposled v Praze po boku krajanů Caronte a dalších doomových spolků, byli ten den opět nejlepší. 
Abaton lze zařadit do italské zlo-metal/hardcore scény mezi kapely jako The Secret a Hierophant, ale i srovnání se spolky jako Celeste, Hexis, Dragged Into Sunlight, Coffinworm nebo Rorcal dává smysl. Jde o black metalovou temnotou silně nasáklé sludge/doomové bahno, kombinované se sypačkami a nakopnuté hardcorovou energičností. Dílo zkázy dokonávají dva zlověstné vokály.
 
Spolu s Abaton vystoupí i další Italové Sedna. Ti směřují hudebně do podobných vod, jen vliv post-blacku je znatelnější, tudíž si přijdou na své i fanoušci kapel jako Altar of Plagues či Amenra. V jejich případě se jedná o první vystoupení u nás, ale jelikož doma hrávají po boku velmi kvalitních kapel, jistě se máme na co těšit.
 
První kapelou večera budou Voluptas, jejichž domovem jsou temné lesy plné zla a jejich tvorbu nejlépe vystihují ustálená rčení jako: Komu smrdí rum, tomu smrdí práca! Tak dlouho se chodí se džbánem pro pivo, až se člověk ožere. Zlo a lesy, žádný kecy!
 
Uvidíme, zda se podaří překonat to, co Abaton předvedli v od pódia ke vchodu kouřem zaplněném Divadle pod lampou, třeba v to doufat. Určitě však můžeme čekat nejen nářezový koncert, ale i skvělý zážitek v jednom z mála pražských klubů, kde do dnes točí pitelné pivo.
 
Vstupné bude dobrovolně povinné v rozmezí 130 až 230 Kč. Pokud můžeš a máš, dej víc, když ne, také přijď a zaplať aspoň spodní hranici. Doporučené částky: pekelných 166,60 Kč, baťovských 199,90 Kč atd., fantazii se meze nekladou.
Začátek 18:30, konec 22:00.
 
https://www.facebook.com/events/762510003783823/
http://www.last.fm/event/3925891+Abaton+-+Sedna
Pořádá: ][ a MarastMusic.com

MIZZYCHAL