Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

14 uživatelů půjde

hledání


Přijďte na promítání dokumentu Běloruská střídačka v rámci filmového festivalu Jeden svět v Belzepubu

Hokej má svá pravidla. Pravidla fair play. Měla by je dodržovat i země, která pořádá mistrovství světa. Právě teď jsou v Bělorusku tvrdě potlačována základní lidská práva.

V hokeji se hraje fair play. O Bělorusku, kde se letošní hokejové mistrovství koná, se to ovšem dá říct jen stěží. Kampaň Fandím lidským právům v Bělorusku upozorňuje na to, že tamní režim dlouhodobě zavírá, šikanuje a umlčuje nejen novináře, obhájce lidských práv a další aktivisty, ale i obyčejné občany. Například jen za vyvěšení tradiční běloruské vlajky. Přesto se běloruský režim bude snažit hokejové mistrovství využít pro svoje účely. Fanoušci a hosté z celého světa uvidí jen pečlivě připravený zlomek běloruské země a jejích obyvatel bez věznic s politickými vězni, bitím demonstrantům i každodenní šikany občanů státem. Nechceme, aby návštěvníci mistrovství byli zneužiti pro šíření této zkreslené reality o spokojeném Bělorusku a jeho usměvavých občanech. Nemáme v úmyslu nikoho odradit od skvělých hokejových zážitků. Máme ale na paměti, že režim, který zve k jejich sledování, nehraje fair play ani se svými občany, ani s hosty šampionátu. Pevně věříme, že sportovci i sportovní fanoušci ctí čestnou hru a také ocení možnost dozvědět se víc o tom, jak vypadá život v Bělorusku mimo nově postavené hokejové stadiony.

http://beloruskastridacka.cz/

LAST_O
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ATARKA --- 17:00:24 15.5.2014
tak já ti nedávám,pracovní voser :(
LAST_O --- 11:55:03 15.5.2014
No klidně to můžem posunout.. Já chtěl právě, aby to bylo třeba v osm už promítnutý, kdyby pak třeba chodili lidi, tak aby se to nějak navzájem nerušilo.. Tak v sedm?
ATARKA --- 9:40:21 15.5.2014
já taky nestíhám
VOPICE --- 21:47:09 14.5.2014
nechcete to soupnout tak na tu osmou aspon ? :) taky nestiham :)
MAATA --- 14:13:38 13.5.2014
moc brzo :(
VOTA --- 10:50:00 13.5.2014
Sledujte s námi zápas o lidská práva v Bělorusku
http://amnesty.cz/belorusko/
VOTA --- 8:11:35 13.5.2014
Sledujte s námi zápas o lidská práva v Bělorusku!
http://www.amnesty.cz/z885/sledujte-s-nami-zapas-o-lidska-prava-v-belorusku