Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

12 uživatelů půjde

hledání


Od 15. do 25. května se uskuteční Evropské akční dny proti rasismu, politice škrtů na sociálních výdajích, za demokracii zdola nazvané Solidarita napříč hranicemi. Iniciativa Ne Rasismu! se k nim připojuje s diskusním večerem, v jehož rámci budeme promítat tři dokumenty popisující dopady ekonomické krize a reakci na ně ve třech různých evropských státech a rovněž představíme mezinárodní hnutí Blockupy.


Solidarita napříč hranicemi – budování demokracie zdola: Promítání s diskusí

Bosna a Hercegovina, Řecko, Španělsko. Různé projevy ekonomické krize, různé formy reakcí postižených obyvatel. Privatizace veřejného prostoru, údajně nezbytná úsporná opatření, destrukce sociálního státu jdoucí ruku v ruce s obviňováním imigrantů na jedné straně a proti tomu solidarita, sebeorganizace, vzájemná pomoc a masové protesty na straně druhé. Jak se v různých částech Evropy projevuje ekonomická krize? Jak s tím souvisí Evropská centrální banka? A co je to hnutí Blockupy a co požaduje? Přijďte shlédnout tři krátké dokumentární filmy, seznámit se se souvislostmi krize a neoliberálních politik centrálních evropských institucí a diskutovat o možných způsobech řešení.

To vše v rámci Evropských akčních dní hnutí Blockupy, k nimž se touto akcí připojuje Iniciativa Ne Rasismu!, která večer pořádá.

Promítnuty budou tři dokumenty z produkce webu Global Uprisings:
Bosna a Hercegovina na jaře (Bosnia and Herzegovina in Spring, 15 min.)
Odložená budoucnost (Future Suspended, 35 min.)
Střípky Madridu (Pieces of Madrid, 18 min.)

Všechny filmy jsou opatřeny českými titulky.

http://nerasismu.cz/na-e-l-nky/na-e-l-nky/solidarita-nap-hranicemi-budov-n-demokracie-zdola-prom-t-n-s-diskus-v-r-mci-ev

NERASISMU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NERASISMU --- 11:41:37 23.5.2014
Děkujeme všem, co včera dorazili. Filmy s titulky budeme postupně uploadovat na náš Vimeo kanál, aby jej mohli shlédnout i ti, co se včera nemohli z různých důvodů zúčastnit...
NERASISMU --- 19:32:34 19.5.2014
Pozvání do diskuse, která bude následovat po promítání, přijali: Arnošt Novák (anarchista, působí na Katedře sociální a kulturní ekologie FHS UK v Praze) a Ondřej Lánský (sociolog, mluvčí iniciativy ProAlt).