Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


Sdílení věcí a dovedností aneb kuře přece zadarmo hrabe.


Přijďte se přesvědčit, že i bez peněz to jde. Pojďme společně vytvořit prostor, kde bude probíhat výměna zboží, služeb a zkušeností bez použití klasických platebních prostředků. Pokusme se prolomit bariéry společenských zvyklostí a pravidel, vyzkoušet to jinak alespoň na jeden den, a kdo ví, třeba se nám to zalíbí :-)

Bezpeněžní prostor by měl být kolektivně spravovaný a otevřený, budeme si mezi sebou navzájem vyměňovat věci, sdílet zkušenosti a učit se od sebe navzájem. Peníze a s nimi související vztahy zde nebudou mít místo.

Začneme ráno společnou snídaní, v průběhu dne se pak zapojí jednotlivé kolektivy, které představí alternativy k stávajícím formám směny. Vyzkoušíme si nejrůznější workshopy, budeme společně popíjet čaj a kávu.
To, jaký prostor společně vytvoříme, bude záležet jenom na nás.

Jak se zapojit:
1. Přijďte
2. Přineste věci, které už sami nepotřebujete, ale někomu jinému ještě můžou být k užitku
3. Pokud umíte něco, o co byste se rádi s ostatními podělili, máte dvě možnosti – buď svoje služby nabízet přímo na místě (výměnou/darováním), nebo napsat “směnku”, kterou pak za něco vyměníte.
4. Pokud máte téma nebo zkušenosti, které se týkají bezpeněžní ekonomiky či bezpeněžní výměny, dejte nám také vědět, bude určitě prostor tyto myšlenky sdílet a šířit dál.

Tipy pro inspiraci na věci, které můžete donést (meze se nekladou):

-dobrý čaj nebo buchtu, knihy, časopisy, oblečení, jídlo, nádobí, nářadí, gramodesky, šperky, kosmetiku, sazenice, semínka, nářadí, nic...
V případě, že byste chtěli sdílet/vyměnit věc větších rozměrů (např. nábytek), můžete donést její fotku.

Inspirace na dovednosti/služby:
opravna kol, masáže, hudební, divadelní, žonglovací vystoupení nebo workshop, přednášky, diskuze, promítání, namalování obrazu, oprava poškozených věcí, pomoc s nákupem, úklid, kadeřnické služby, aj.

Plánujeme, že akce budou probíhat a vznikat spontánně po celý den, kromě toho bude realizováno několik workshopů a prezentace kolektivů v předem určený čas. Program je zatím stále otevřený, takže pokud chcete být jeho součástí, dejte nám vědět.

https://www.facebook.com/events/231622323696954/

TRAUMA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.