Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


První díl osobněji pojatého cyklu vyprávění, promítání a vzpomínek z cest Honzy Kulveita za horami a čajem.

Ve středu 14.5. od 20.30 v Dharmasale proběhne první díl osobněji pojatého cyklu vyprávění, promítání a vzpomínek z cest Honzy Kulveita za horami a čajem.

Láska k čaji a horám mě přivedla na zajímavá místa, k zajímavým lidem, a vlastně i k založení karlínské Dharmasaly. Rád bych se teď o část vlastní čajových a horských cest podělil, alespoň ve vyprávění, fotografiích, a, čaji. Geograficky mě cesty za čajem a horami vedly postupně na východ, do Turecka, Kyrgyzstánu, později do indického Ladhaku, Sikkimu, Darjeelingu, pak Nepálu, a do Číny, aby se nakonec zpět obrátily k Himaláji a Tibetu. Tak i moje vyprávění bude rozděleno na několik letních večerů. Ve večerech se bude střídat vyprávění, ochutnávky čaje a občas video nebo hudební prostřihy. Myslím že z každé čajové kultury se dá něco zajímavého naučit, a naopak, nad šálkem čaje a nějakou místní dobrotou se dá snáze přenést v prostoru i čase.

14.5., 20.30, výjiměčně ve středu. V prvním večeru se vypravíme k našim vůbec nejbližším čajovým zahradám: stopem do Turecka, do čajového Rize, na kvetoucí Kačkar, vyprahlý Ararat a kurdského Doğubeyazıtu. Bude-li čas a chuť, tak pak ještě dál a výš do Alaje, divokých hor na hranicích Kyrgyztánu.

29.5., 20.30. Podruhé bych oprášil fotografie z jižní strany Himalájí  - z vysokého Ladhaku, zeleného Darjeelingu,  klášterů a hor Sikkimu.

Další termíny zatím nejsou stanoveny.

Rezervace: https://docs.google.com/a/dharmasala.cz/forms/d/1LtfqEzrjCE6Y76TfantQrKdxXQhRgq6kSi6mzdS7yx0/viewform
Info: http://www.dharmasala.cz/wp/15-4-cesty-za-horami-a-cajem-i/

DHARMASALA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.