Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


The workshop will be led by Carmen Rodriguez and Honza Burian. Workshop bude vést Carmen Rodriguez a Honza Burian.

Exploring mindfulness - the present moment awareness.
Can we fully experience the daily life activities and dive deeply into them? Sensations, breathing, moving, talking, eating, drinking, being together - right now. In our modern world we are used to do many things at one time and in a mechanical way, as we eat we watch TV and speak or read, missing the whole experience of eating. And like this with many other things. Our awareness is mostly split and we have a hard time to focus on only one thing for longer time as the mind jumps from one object to another.
Mindfulness is about being fully aware of what we are experiencing in the very moment, it is about observation without criticism; being compassionate with yourself. With this attitude an apparently banal activity becomes a totally new experience and gives you the opportunity to get a better understanding of yourself.

The workshop will be led by Carmen Rodriguez and Honza Burian.

Translation available
Entrance - donation based


Zkoumání přítomného okamžiku - všímat si, co se děje právě teď při všech běžných činnostech. Vnímat, dýchat, hýbat se, mluvit, jíst, pít, být spolu. V moderním světě jsme zvyklí dělat spoustu věcí najednou a mechanicky. Například, když jíme, díváme se na televizi a mluvíme nebo čteme. Díky tomu přicházíme o prožitek jídla. A podobné je to se spoustou jiných činností. Naše pozornost je často roztříštěná a nedokážeme se soustředit po delší dobu na jednu věc. Naše mysl skáče sem a tam.
Všímavost je schopnost plně prožívat přítomný okamžik, sledujeme věci aniž bychom se nechali ovlivnit posuzováním a jsme laskaví sami k sobě i druhým. Pokud se nám podaří zaujmou tento postoj, pak se i zdánlivě obyčejná činnost může stát příležitostí jak lépe porozumět práci mysli a těla.

Workshop bude vést Carmen Rodriguez a Honza Burian.

Překlad zajištěn
Vstup - dobrovolný příspěvek

IWYS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.