Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


OLDŘICH JANOTA, ARAN EPOCHAL, UNKILLED WORKER, SÍTĚ

Jakým prakem letí asi vymrštěná hvězda - od dětských fantazií a her se zavřenýma očima, od barevných snů, paobrazů, prožitků při pádu z výšky - jakými pohořími musí proletět? Jen ten svět básně a umění jsou ještě jako bílá místa, nesnadno přístupná. Muž, který prochází zdí. Posel, který nezvoní dvakrát.

15. května se sejdeme pod Hlubočepskou skálou. Bude to jedna z těch památnejch událostí, na který se čeká. Budete muset odjed za město a pěšky dojít do podkovy skal, nasbírat dřevo a zapálit oheň. Víme, že takovýhle putování je nezbytný. Teprve pak bude totiž jasný, proč se i v minulost všechna kázání, čtení slova a zjevení zásadního významu odehrávaly ve výšinách, na polích a v odlehlých koutech krajin.
Společně s Oldřichem Janotou, vyjmečným hudebním geniem a básníkem, na Pražském semmeringu vystoupí i další minimalisti slova a zvuku: Todd Nesbitt alias Unkilled Worker, Adam Nenadál alias Aran Epochal a Honza Tomáš alias Sítě. Protnou se tak kruhy čtyř vyjmečnejch lidí, kteří každý jednotlivě, svým vlastním osobitým způsobem a rukopisem, sdělují jedinečnou zkušenost: svědectví vlastní, autentický cesty, která je plná tázání a hledání. Cesty, která nepodléhá žádnejm jinejm kritériím a měřítkům, než osobní věrnosti a oddanosti.
Je nesmírně fascinující a inspirativní sledovat jejich nenápadnej, tichej, tvůrčí vývoj. Každej z nich jako by pro sebe, v tichosti a skrytu, přijal sysifovskej úděl tvorby, která se musí dít na vzdory době, trendům, očekávání i pomíjivosti. Důvodem, proč jejich texty i hudba přitahujou a proč jsou hodny respektu, je opravdovost, ryzí zaujetí a zájem. Nedělají hudbu proto, aby se vetřeli, aby soutěžili, blýskli se, nebo aby vám něco prodali. Naopak: svou zarytostí a neústupností se dostávají na okraj, do míst, kam dopadá jen tlumený světlo pozornosti. Přesto, nebo právě proto, je jejich hudba tak bez-prostřední (je čímkoliv, jen ne obyčejnou prostředností). Svou prací se slovem a hudbou zasvěcují především sebe samé, ostatní až druhotně (a teprve pokud jim pozorně naslouchají a zůstávají vůči zprávám a poselstvím otevření). Je určitě celá řada dalších věcí, který tyhle čtyři vyjmečný solitéry spojujou. Víc ale není třeba dodávat, a vy to víte.


Cestou napříč hlasům
leží poražený kmen
těžká bota v půlměsící
napíná svůj třmen

Křivý déšť luka a šíp
padá na černou zem
i kámen do vody
za svým dvojníkem
...

Tichý jezdec po celou noc
řídí sám
proti větru, vodě kopí
nemíří nikam

Myšlenky rvou vlasy:
ruce od pevných břehů
A lodě výprav zamrzají
v křišťálovém ledu

A jen vítr dál je věrný
neviditelným věcem
----------

Fakt hodně oporučuju tento střípek o Oldřichovi Janotovi:
https://www.youtube.com/watch?v=v0fEV2-Jr9E

Aran v Hlubočepích minulej rok (zachtil Venca z Peleton):
https://www.youtube.com/watch?v=f8pkfeP6iBw
https://www.youtube.com/watch?v=mJYXJmJ50lA

Vstup: do klobouku. 
Mapa: http://mapy.cz/s/9KHB
Kairos: 15. května 2014, sraz cca v 18:00, sběr dřeva, koncert začne kolem 19:00.

HIMLOJ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VLASTA78 --- 10:14:37 30.4.2014
tak boys vs girls

snad adama zas nepoděláš

;)