Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

9 uživatelů půjde

hledání
Život je plný změn a tentokrát se tato pravda dotýká i čtvrtého pokračování večírku TERMINAL B. V páteční noc druhého května, po procesu řešení změn co nejlepším možným způsobem, nakonec představíme již avizovaného britského producenta KUEDO, spolu s ním zahraje náš slovenský oblíbenec – mladý producent Jimmy Pé, charismatická a muzikální Eva Porating a line-up nově doplní svým eklektickým DJ setem ostravský producent SUBJECT LOST. Dříve avizovaný PEVERELIST vystoupí bohužel v rámci TERMINALU B v jiný termín, který budeme již velmi brzy avizovat. Pevně doufáme, že to vyjde na poslední prázdninový pátek 29. srpna.

Věříme, že i přes zpomínanou neočekávanou změnu programu nám zůstane Vaše přízeň zachována, úpřimě, je to pro nás existencionálně důležité a moc si toho vážíme. Děláme to všechno s vášní a pro Vás. Slibujeme opět hřejivou industriální atmosféru hudebně pestrého večera v prostorách Nákladového nádraží Žižkov. Považujeme zároveň za férové snížit cenu vstupného na 170 CZK.


**************************************************************************************************************************************
Terminal B & Move association & Nákladové Nádraží Žižkov presents:


KUEDO (PLANET MU, UK)

odkdy Jamie Teasdale v tichosti rozpustil svého častu hodně zásadní dubstepový projekt Vex'd, posunul se k mnohem jemnějšímu, na detail orientovanému zvuku ve svém sólovém projektu Kuedo. Přelomovým byl bezpochyb jeho debutový album Severant, kterým exceloval v roku 2011 v mnohých žebříčcích jako album roku. V porovnání s jeho předešlou tvorbou obsahuje tato deska mnohem více vesmírných melodií a hodně evokuje sci-fi a fantasy architekturu. Svoje posluchače Kuedo doprovází na výletě kouzelným vesmírem. Jak sám říka: “As reality shapes imagination and escapism affects choices in the real world, there is a strange relational loop between the two and the space in between the two.” Není divu že jeho tvorba nachází domov příznačně na labelu Planet Mu. Ve své tvorbě Kuedo používá jednoduché postupy a pořád se více či méně drží dubstepové rytmiky, kterou obohacuje o hravé klávesové melodie a přidává i zpěvné motivy. Dohromady to vše působí vybízivě a harmonicky zároveň. Jeho tracky zremixovali další skvělá jména jako Clark nebo Illum Sphere. Jeho track Mtzpn vychází 19. května v rámci kompliace Hyperdub 10.1

http://soundcloud.com/kuedo
http://www.facebook.com/kuedo
http://kuedo.tumblr.com/

*

JIMMY PE /LIVE/ (GERGAZ LABEL, SK)

Náš osobní favorit poslední doby je mladý slovenský producent Jimmy Pé, kterého jsme na čtrvtý večírek pod hlavičkou Terminal B s nadšením přizvali a moc se na jeho živé vystoupení tešíme. Kreativní průzkumník zlámaných beatů se svojí osobitou vizí cut-up elektroniky žne na Slovensku úspěchy pomalu, ale jistě. Máme tušení, že o něm jěště budeme slyšet. Jeho tvorba posluchače často zavede do nových hudebních teritorií a současně odhaluje jeho vlastní charakteristický zvuk. Často má sklony znít melancholicky, no vždy neomylně najde bod návratu a posluchače tak zachrání před tmou pořádnou dávkou euforie. Momentálně debutuje svým albem Insomnia, který Vám před Jimmyho živým vystoupením vřele doporučujeme poslechnout. Album vychází na již legendárním slovenském labelu GERGAZ.

https://soundcloud.com/jimmy-pe
http://gergaz.bandcamp.com/album/insomnia

*

EVA PORATING (RADIO 1)

Jako velká fanynka The Smashing Pumpkins začala v patnácti hrát na baskytaru a s kamarády založila postupně několik kapel, se kterými aktivně tvořila, nahrávala a koncertovala po dobu několika let. V tomhle období se pohybovala v HC/punkové subkultuře, která ji výrazně ovlivnila v mnoha směrech. Po střední škole začala studovat v Brně, kde se seznámila s novými lidmi a začala více vnímat elektonickou hudbu. Její láska k bassu není jenom současný hudební trend, ale opravdový cit pro hudbu. Po půlročním výletu v UK se vrátila do Brna kde potkala kluky Click Joe a Filipa Pšeju, se kterými dali společně vznik legendárnímu brněnskému fenoménu, vinyl storu a večírku jménem Muah! Před rokem a půl se přestěhovala do Prahy a hudba zůstává naplno součástí jejího života. Hraje v místních klubech, má svoje vysílání na Radiu 1 a popři své práci pomáhá projektu Terminal B.

http://soundcloud.com/eva-porating
http://www.facebook.com/pages/Eva-Porating/124578757569745

*

SUBJECT LOST (EXITAB LABEL)

Tenhle ostravský producent se na elektronické hudební scéně pohybuje od roku 2009, kdy začínal jako dubstepový dj a producent. Dubstep však není zrovna přesná škatulka, vždy měl svůj vlastní pohled na hranice žánrů. Dnes je jeho zvuk ovlivněn mnoha styly a tato žánrová pestrost vytváří jeho specifický zvuk, který se naplno projevil na jeho debutové desce Made of Numbers (vyšlo na slovenském labelu Exitab). Atmosférická hudba s až filmovou náladou, jenž je postavena na taneční rytmice s prvky idm, house, post-rocku. Jeho debutu předcházelo několik EP, singlů a remixů, jenž vyšly na labelech jako Redvolume Sweden, Owntempo a Krmelec. Subject Lost vystupuje ve formě live actu a můžete jej slyšet i jako dje, hrajícího širokou škálu současné elektronické hudby. Zahrál si po boku či předskakoval projektům jako Mount Kimbie, Oval, Ital Tek, Bok Bok, Benji B nebo Benjamin Damage.

http://soundcloud.com/subject-lost
http://www.facebook.com/Subjectlost

*

KINOCIRKUS videomapping

KinocirKus je otevřený a nezávislý kolektiv sídlící v Praze. Spojuje nás vášeň k živým audiovizuálním vystoupením, interaktivním instalacím a experimentům s novými médiemi a technologiemi. Naším cílem je vytvářet inovativní prostory kde dochází k propojení lidí a jejich interakci s okolím.
KinocirKus je eklektická mezinárodní směs VJů, vizuálních umělců, sochařů, animátorů, filmařů, programátorů a fotografů. Naše projekty kombinují architektonický mapping, video mapping, interaktivní instalace, VJing a živá audiovizuální vystoupení.

http://facebook.com/kino.cirkus.page************************************************************

http://www.viceaudio.com/
http://www.facebook.com/viceaudio.rentalprague

*************************************************************

BEYONDMATTER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
B6K --- 10:44:52 1.5.2014
Dj set, Jimmy Pe bude live
TADEK --- 1:34:55 1.5.2014
kuedo bude live nebo dj set?