Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


Další ročník oblíbeného festivalu v Troji se blíží! Uslyšíte klezmer, elektro jazz, africkou world music a groove. Vstupné je dobrovolné.

16:30 DJ PLACHTA (groove jazz, alternative)
18:00 ANEBOAFRO (afro world music)
19:00 ELECTRIC JAM BAND (improvizace – DJ Arctico a Michal Wroblewski)
20:00 DIRTY DISCO ROCKERS(groove, electro, post rock)
21:00 TROMBENIK (klezmer)

Program dalšího ročníku oblíbeného Trojského festivalu s dobrovolným vstupným je tady!

Free Fest Troja, jako jeden z prvních open-air festivalů, bude opět hostit několik kapel různých žánrů. Letos diváci uslyší klezmer, africkou world music, electro funk a electro jazz. Sedmý ročník tohoto festivalu se letos rozhodl pro změnu termínu i místa. Tím je čtvrtá květnová sobota U Trojského koně ve Vodácké ulici.

Program odstartuje v 16:30 slovenský DJ Plachta, hrající funky, pop, grunge, harm groove, jazz či alternative.

V 18:00 pokračuje hudebně taneční kapela ANEBOAFRO hrající africké rytmy a world music. Kromě afrických bubnů zahrají i na balafon, pozoun, akustickou kytaru a klávesy. Jejich repertoár se skládá hlavně z afrických písní nebo jiných stylů s africkými kořeny (reggae, latino).

Jako každý rok, i letos organizátoři Free Fest Troja vytvořili speciální festivalovou kapelu – Electric Jam Band - ve které se na jednom pódiu setkají osobnosti elektronické a jazzové hudby. Letos budou spolu improvizovat mladý saxofonista Michal Wroblewski a mladý DJ Arctico. Výsledkem se nechme překvapit.

Od 20:00 vystoupí nitranská kapela Dirty Disco Rockers, která spojuje elektronickou a živou hudbu do pestré všehochutě. Tvorba kapely je ovlivněná jazzem, drum'n'bassem, funkem či noise rockem. Členové kapely se představili i na festivalu United Islands Of Prague či slovenském Bažant Pohoda.

Návštěvníky určitě roztančí skvělá klezmer kapela Trombenik. Tato energická skupina složená z pěti muzikantů (kontrabas, banjo, housle, klarinet, bicí, zpěv) interpretuje písně židovských hudebníků z východní Evropy a z Ameriky 19. a 20. století. Trombenik vás zaručeně zvedne ze židle a lepší zakončení sedmého ročníku Free Festu si ani nemůžeme přát!
Festival podpořila Městská část Praha – Troja.

Aneboafro: http://bandzone.cz/aneboafro
Trombenik: http://www.trombenik.cz/?page=kapela&lang=cz
Dirty Disco Rockers: http://bandzone.cz/dirtydiscorockers

JAZZIVANA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.