Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Thisquietarmy (CAN) + Five Seconds To Leave (CZ)

Máte rádi temnou kytarovou hudbu? Pak byste si neměli nechat ujít koncert jednočlenného kanadského projektu Thisquietarmy v pražském Café v lese.

Konec dubna bude v pražském Café V lese ve znamení temné kytarové hudby. Do Prahy totiž zavítá Kanaďan Eric Quach, který tvoří pod jménem Thisquietarmy. Jeho kompozice se vzpírají jednoznačnému zaškatulkování. Záleží na konkrétním posluchači, zda v nich jako rozhodující vyhodnotí vlivy kytarových žánrů v rozpětí od post-rocku a shoegaze po doom metal, nebo jestli je vzhledem k jejich pozvolna se rozvíjející struktuře bude považovat za svéráznou variaci na ambient.
Quach založil Thisquietarmy v roce 2005 a od té doby vydal rovnou dvacítku dlouhohrajících alb. Třemi z nich obohatil katalog německého vydavatelství Denovali Records (mj. Bersarin Quartett, Field Rotation nebo Kilimanjaro Darkjazz Ensemble), kde vyšla i zajím poslední deska TQA s názvem Hex Mountains. Letos vyjde na značce Tokyo Jupiter Records nové album Rebirths, které Quach přijede představit i do Prahy.
Koncerty Thisquietarmy mají pověst jedinečných zážitků, při kterých hraje prim improvizovaná hra na elektrickou kytaru s využitím bohaté baterie efektů. Teprve ty Quach považuje za svůj hlavní hudební nástroj a sólový projekt tak dokáže ve vypjatých momentech burácet silou mnohohlavé kapely. Dojem z koncertů navíc umocňují videoprojekce, které si Quach sám připravuje na míru každého vystoupení..
Předkapelou Thisquietarmy bude jindřichohradecká trojice Five Seconds To Leave, která začala prozkoumávat temné stránky post-rockové hudby v roce 2008. Rychle se šířící zvěsti o tom, že se na jihu Čech zrodilo cosi mimořádného, jim vynesly posty předskokanů na tuzemských koncertech Russian Circles, This Will Destroy You či Caspian. Následovala dlouhohrající deska SoundScapeLandTracks (2011) a split s emocoreovými Esazlesa (2013).
Vystoupení Thisquietarmy a Five Seconds To Leave zakončuje jarní koncertní sezónu SKYTH Promotion, v níž jsme v domácímu publiku v tuzemské premiéře představili britské Cloud Boat a kanadského písničkáře Barzina. Naší nejúspěšnější akcí byl ovšem březnový koncert Arms and Sleepers v pražském klubu 007 Strahov. Děkujeme za přízeň a těšíme se na další hudební setkávání s vámi!

Cena 150,- Kč v předprodeji na SMSTICKET.cz, 200,- Kč na místě

událost na Facebooku
událost na Last.fm

Thisquietarmy na Facebooku: https://www.facebook.com/thisquietarmy
Thisquietarmy na Bandcamp.com: https://thisquietarmy.bandcamp.com/
Five Seconds To Leave na Bandzone: http://bandzone.cz/fivesecondstoleave

událost na Facebooku
událost na Last.fm

BLUESKIN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.