Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


Zveme vás na kurz Hanky Gabrielové O rostlině, ze které lze vyrobit více než 25 000 produktů od potravin, stavebnin, textilu až po léky.

Léčebné účinky konopí zaznamenali obyvatelé staré Číny a dodnes jej využíva indická ayurvéda. Jak je to s dostupností konopí českým pacientům a jak vlastně fungují konopné látky v těle. I na tyto otázky vám odpovím v rámci jsou poslední poznatky vědy. Konopím lze nejen léčit, ale můžete z něj postavit i dům, vyrobit hudební nástroj, využít k výrobě papíru či použít jako zdravou potravinu. Přestavení potenciálu, který konopí dnešní společnosti přináší bude zasazen do kontextu živoucích projektů u nás i ve světě.
Účastníkům kurzu nabízím seznámení s konopnou rostlinou a jejím širokým potenciálem využití v praxi. Dozvíte se kde končí hranice využití konopí jako suroviny a začína jeho pojetí jako drogy. Na obrázkových prezentacích uvidíte co se z konopí všechno dá vyrábět a pochopíte proč se konopí dostalo do popředí zájmu předních designových firem či výživových poradců. Chystáte se stavět dům a zajímají vás přírodní materiály? Řekneme si jaké přednosti mají konopné materiály oproti konvenčním, jaký význam konopí poskytuje českému zemědělství i jaké jsou jeho ekologické aspekty.
Součástí kurzu je i ochutnávka konopných potravin s praktickou ukázkou jejich přípravy a použití.

Vstupné: 330 Kč
Rezervace: http://www.naucmese.cz/kurz/konopi-v-praxi-otazky-a-odpovedi

IWYS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TROJKA --- 12:14:39 21.4.2014
. .Hanka je odbornice, doufám , že dostala konopnou pomlázkou přes půlky, aby neuschla :) . a pozdravuji ! . .často vzpomínám na sklizeň na farmě Sasov . . .