Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


20.ročník alternativního festivalu

BBP - podzemní orchestr
Phil Shöenfelt & David Babka
NEDĚLNÍ LIDÉ
PŮVODNÍ BUREŠ
HYNKOVY ZÁMKY

Je čas slavit, Drazí přátelé!

Festival alternativní a nezávislé scény PROSECKÉ MÁJE se letošním rokem dožívá rovných dvaceti let. Je to vůbec nejstarší hudební festival Devátého pražského obvodu a za ta léta se stal už tradicí a pevnou součástí kulturního života naší městské části. I když se nejedná o komerční festival, brzy si našel své věrné publikum.

Za alternativní, a to nejen rockovou, hudbou se do zahrady Pavana na Starém Proseku sjíždějí už dlouhá léta lidé z celé Prahy i jejího okolí. Možná je to právě tím, že si festival udržel nekomerční pojetí a tím je jiný, než většina klasických festivalů. A k dalším půvabům tohoto hudebního hodokvasu patří i komorní prostředí zahrady, v níž samotný festival už celých dvacet let probíhá.

Letošní kulatiny zahájí olomoucké uskupení HYNKOVY ZÁMKY. Milovníci Oldřicha Janoty tak mohou zase jednou slyšet opravdu dobrou kapelu janotovského ražení, která navíc v Praze koncertuje více než vzácně. Rockové písně s prvky folku či folkové písně s prvky rocku a navíc dobré texty jsou jasným příslibem toho, že bude proč a hlavně co poslouchat. Kapela má zatím bohužel jen jednu oficiální desku a to titul "S tváří Měsíce v úplňku" u brněnských Ears & Wind Records. Nenechte si jejich vystoupení ujít, protože tahle kapela za to rozhodně stojí!

Jako druzí se na této oslavě objeví členové dnes už věru legendární a nesmrtelné kapely PŮVODNÍ BUREŠ, která k tomuto festivalu už také tak nějak prostě patří. Kapela za ta léta vystoupila na Májích mnohokrát, a proto je jasné, že ani na této oslavě nesmí chybět. Mají za sebou horu úspěšných a především dobrých desek, vydaných převážně na značce Indies Records, ale hlavně horu spřízněných duší, které milují kapelu i její písně. Nezaměnitelný Fumasův vokál, viola, flétna, foukací i tahací harmonika, kytary, bubny a písně ze života - Cesta z krimu, Dezertér, Harfa, Jabka ... To je ten pravý čas na tanec a pořádný kus beatové klasiky.

Třetí třešní na kulatém májovém dortu bude vystoupení dnes už neexistujícího uskupení NEDĚLNÍ LIDÉ. Kapela se dala dohromady speciálně pro tuto příležitost a proto půjde o jedinečný koncert pro pamětníky i ty, kteří tento soubor neměli nikdy tu čest vidět ani slyšet. A věřte, že stojí za to obojí! Podivné rytmy ve stylu legendární americké kapely Primus, pekelné kvílení trombonu, psychadelické nástroje vlastní výroby, geniální basové linky a podivné zpěvy kytar - inu, ďábelský úlet, jak má být! Kapela vydala za dobu své existence dvě oficiální alba: "Hnětetěto" (2008) a "Polaskaki" (2011). Je nám ctí, že na tomto večeru výjimečně opět zazní tyto ne lidské písně těchto ne dělních lidí. Kdo neviděl, neuvěří, kdo viděl, nezapomene!

A čtvrtou, předposlední, třešní či černou perlou na narozeninovém dortu bude vystoupení kultovního anglického písničkáře, který už neodmyslitelně patří k české i světové alternativní nezávislé scéně. Podivný Pražan PHIL SHÖENFELT a jeho temné písně zazní v zahradě Pavana tentokrát v kytarovém duu s Davidem Babkou. Mnozí měli to štěstí vidět Phila na loňském festivalu PODVINÍ se skvělou australsko-anglickou kapelou Dim Locator, nebo před pár lety tamtéž s jeho Southern Cross. A nelze nevzpomenout také legendární kapelu Fatal Shore, jejíž byl Phil rovněž nedílnou součástí. Jsme rádi, že právě tento tento temný Brit a jeho písně ozdobí dvacátý ročník Proseckých Májů.

A závěr večera už bude patřit místním patriotům a nejen duchovním otcům tohoto festivalu, až čtrnáctičlennému podzemnímu orchestru BBP. Nebylo vždy snadné udržet tento festival při životě, ale nakonec ustál přízeň i nepřízeň osudu a letos se dožívá téměř neuvěřitelných dvaceti let.

A za to dík i Vám všem, kteří jste vzali festival za svůj a pomáhali nám ustát občasné nepřízně počasí i osudu. Díky, přátelé!!!

BBP - podzemní orchestr zahájí hymnou festivalu, písní "Ty Prosecké Máje" a pak už bude čtrnáctihlavý pekelný jukebox vyhrávát své podzemní valčíky, tanga i reggae dle svého a možná i vašich přání. Zazní jak písně z připravovaného nového alba "Je čas", tak nepochybně i staré, léty ošlehané podzemní evergreeny.

Naviděnou v Pavaně, přátelé!


P.S.: Pojízdná prodejna "POLÍ PĚT" s hudbou a literaturou, kterou jinde neseženete, bude rovněž tradičně přítomna. Stejně jako vůz s pivem, limem i ohnivou vodou.

KACIR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LALINA --- 10:10:38 29.5.2014
teda Otto?! fakt vzívejte?!
LALINA --- 10:09:40 29.5.2014
ani slzy nebeské nás nezastaví

20 LET FESTIVALU PROSECKÉ MÁJE!!!

v případě pekelné nepřízně počasí se dvacátý ročník uskuteční nikoli v zahradě, leč v sále PAVANA, tamtéž, přátelé!!!
Loňský ročník byl dobrým důkazem toho, že zahradní beatová slavnost má i v útrobách sálu svůj neoodiskutovatelný půvab a dvacet let se prostě
oslavit musí!!!
Ať tak či tak, vzívejte boha Slunce,
ale pro jistotu vezměte i svá paraplata a pršipláště, své blízké a kus té nejlepší nálady, kašlete na případný déšť a přijďte s námi slavit!!!!!!!!
NAVIDĚNOUUU NA DVACÁTÝCH MÁJÍCH PROSECKÝCH, PŘÁTELÉ!!!!!!!!!