Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


Seminář architekta Petra Hájka o přírodní architektuře, permakultuře a tvorbě osobního životního prostoru.

Jak si zrealizovat ideální přírodní bydlení v překrásné zahradě plné dobrot, čistoty a života, jak dosáhnout blahobytu na Zemi bez dluhů a nekonečné dřiny. Jak najít tady a teď pozemský Ráj. Filozofický i praktický pohled na pozitivní cesty do budoucnosti našeho života.

Během dne shlédneme 4 přednášky a budeme diskutovat, meditovat a kreslit.
Posvátná geometrie (přednáška). Jak prostřednictvím nejjednodušších geometrických vztahů, pomocí kružítka a pravítka vysvětlit vznik, růst a stabilitu vesmíru a formu duše? Harmonická osnova prostoru a hmoty, posvátná geometrie a historie architektury a k čemu to je dobré :-)

Můj projekt (beseda). Prezentace projektů, záměrů a vizí všech účastníků. Přineste si podklady ke svému projektu, můžeme o něm diskutovat a vyhodnotit jeho potenciál z hlediska tématu.

Permakultura a rodový statek (přednáška). Principy permakultury Bila Mollisona a filosofie ruské poustevnice Anastasie. Současný stav přírody a cesta k řešení skrze budování vlastního životního prostoru a převzetí zodpovědnosti za svůj kousek Země. Koncepce a prvky zahrady, analýza a syntéza skrze živly, navrhování zahrady.

(Přestávka na oběd)

Zahrada mého srdce (meditace a kresba). Meditace a kresba vlastního životního prostoru, který čeká na realizaci v našem srdci. Jak vidí Vaše nitro cestu do osobního přírodního Ráje, který je na Zemi připravený pro každého ze sedmi miliard?

Antivirus (přednáška). Žijeme ve společnosti , ve které se řídíme více strachem než inspirací a téměř veškerou energii ztrácíme při realizaci iluzí a cizích projektů, místo abychom budovali vlastní soběstačný harmonický prostor a šťastný život. Škodlivé postupy ve stavebnictví. Osobní dům. Kudy k lásce, pravdě, radosti a hojnosti.

Reflexe a projektování. Vyhodnocení a prezentace kreseb, skutečné přání mojí duše, individuální konzultace projektů .

Přírodní architektura (přednáška). Základní materiály a konstrukce přírodní architektury. Všechno kromě oken a hřebíků roste na zahradě. Sláma, hlína, dřevo, kamení. Jak na to nejlépe v našem podnebí a prostředí. Živé domy.

S sebou: pastelky, tužku, pokud máte místo kde byste chtěli stavět nebo budovat zahradu, opravujete byt nebo dům, přineste plán, situaci, katastrálku, fotografie. Notebook bude k dispozici...

Cena 700.- za jednoho nebo 1.200,-Kč za pár. Začátek v 10.00, konec v 18.00
www.atelierhajek.com

FB událost: https://www.facebook.com/events/622851621129802/622875244460773/?notif_t=plan_mall_activity

IWYS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
IWYS --- 14:11:12 2.4.2014
Pro informaci prosím nyxové účastníky, kteří se chtějí stát účastníky reálnými, aby potvrdili svoji účast příspěvkem k této výzvě nebo e-mailem na adresu: atelierhajek@gmail.com
Počet účastníků zatím není omezen.