Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


O pouti, která se za překonané nesnáze odměňuje okouzlením. O jinakosti, která osvěcuje, učí pokoře, je zdrojem inspirace a síly. O Indii.

"Přijďte na cestopisný komponovaný divadelní večer o putování Indií. V podání Davida Zelinky a jeho souboru Teď nádech a leť se dozvíte mnohé nejen o Indii, ale také sami o sobě. A nepůjde jen o divadlo, součástí večera je také výstava obrazů a na závěr se bude promítat meditační film, či filmová meditace...

Divadelní soubor Teď nádech a leť u nás není poprvé, nedávno jsme je uvítali s jejich cestopisným večerem o Gruzii a mělo to značný úspěch. Takže se těšíme, co si na nás připravili tentokrát. A jak asi tušíte, my si pro vás (a i pro ně) připravíme skvělý čaj, včetně tradičního tibetského, momos, tukpu a další tradiční dobroty. Takže se budem těšit!

Vyprávění uvede výstava miniatur Karolíny Plaché Tisící osmý list banánového stromu - portrét Indie, jak se ukazovala naším očím - a uzavře, pro zájemce, film-meditace o Indii, jaká není: Satyagraha každodennosti.

Představení začíná v 19.00, vstupné je dobrovolné, doporučený poplatek je 100 Kč.
Prosíme rezervujte se na akci předem, kapacita místnosti je omezena a při jejím překročení dostanou přednost hosté s platnou rezervací.
Rezervovat se můžete na www.dharmasala.cz. 
Do místnosti není možné brát zvířata. Děkujeme za pochopení.

VÝSTAVA TISÍCÍ OSMÝ LIST BANYÁNOVÉHO STROMU

„Když jsme vstoupili do dílny Raju Swámího, Mistr-učitel seděl téměř nehybný na nízkém pódijku, jemně nachýlený nad obraz, jen štětec v jeho prstech se zlehka chvěl, když vymalovával tisící osmý list na banyánovém stromu…“

FILM-MEDITACE SATYAGRAHA KAŽDODENNOSTI

Vyprávění s obrazy a zvuky cesty INDIÍ - Teď nádech a leť - tibetská čajovna DharmasalaFilmová meditace o indické každodennosti. Koláž monotónních a téměř statických obrazů chrámů a venkova provází proud autentických nahrávek hlasů, zpěvů a hluků svatyní, tržišť, obřadů. Zdánlivá nehybnost odkazuje k mnohosti dějů, zdánlivý halas ukrývá melodie. Když se na jakýkoliv výsek skutečnosti díváme dlouho, získává barvy, rozměry, významy. "

DHARMASALA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.