Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

208 uživatelů půjde

hledání


Filmový festival Jeden Svět 2009 (praha)

http://www.jedensvet.cz/ow/2009/

Festival dokumentárních filmů o lidských právech, ekologii, politice...

Na festivalu bude uvedeno 123 dokumentů z téměř čtyřiceti zemí celého světa, a to jak v soutěžních, tak v tematických kategoriích. Festivalové projekce dokumentárních fimů doplňuje také řada doprovodných akcí. Kromě tradičních výstav, divadelních představení, diskusí či dialogu filmařek a filmařů to budou nově také projekce pro děti a rodiče v divadle Minor, promítací sály se navíc rozšíří o kina v městských částech Spořilov a Jižní město. Pražské festivalové centrum bude již tradičně v kině Lucerna. Dalšími festivalovými kiny budou Světozor, Evald, Ponrepo, Atlas, Francouzský institut, Městská knihovna, Divadlo Archa a Divadlo Minor. Vstupenky bude možné zakoupit ve všech pokladnách festivalových kin za stejnou cenu jako v loňském roce, tedy za 70 korun.

JINDRICH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GRIP --- 22:13:06 15.3.2009
dneska jsem byl na filmu "Barmský VJ" a to byl teda opravdu zážitek! Asi jeden z nejsilnějších dokumentů, co sem kdy viděl. Dobrá byla i diskuse po filmu s Barmským mnichem, bohužel byla krátká...
JINDRICH --- 20:38:04 14.3.2009
Jeden svět v ulicích
Se zahájením festivalu Jeden svět se Praha plní upoutávkami a nadšení stoupá. Přemýšleli jste se ale někdy o těch, kteří přicházejí do styku s našimi plakáty nejvíce ze všech? O lidech, kteří vedle nich doslova nocují? Bezdomovci jsou dokonce více na očích než tyto reklamy.

Každý den je potkáváme na naší cestě městem, ale bližší kontakt s nimi je spíše výjimkou. V pondělí 16. března však dostanete šanci. Ve spolupráci s divadlem pro bezdomovce Ježek a Čížek organizuje Jeden Svět večer věnovaný bezdomovství. Akce bude zahájena
divadelní hrou zinscenovanou lidmi z ulice. Následovat bude promítání dvou dokumentárních filmů zabývajících se bezdomovstvím Larry z naší ulice a Domov můj...

Ve druhé části programu vám svůj životní příběh představí člověk, který momentálně čelí tomuto problému. Po odborném komentáři bude pro všechny hosty otevřena krátká diskuse.

Akce se uskuteční 16. března od 18.30 v Klubu Utopia v Bělehradské ulici č. 45 v Praze.
Vstup volný.
Další informace získáte na adrese pieter-jan.vandamme@oneworld.cz. .
JINDRICH --- 1:23:56 13.3.2009
jo, to jsou zdarma ty malé A3, kdo chce velký, necht si příjde po festivalu poslední dny do nějakého z kin a poprosí si o něj- budeme je likvidovat, tak třeba budete mít štěstí a něco na vás zbude.
MONI --- 22:30:14 12.3.2009
http://www.jedensvet.cz/ow/2009/index2.php?news=233
"Líbí se vám plakát Jednoho světa s Václavem Havlem – porodníkem dětí, žijících ve svobodě? Pokud ano, nabízíme vám dárek. Pro plakát si můžete přijít do festivalového centra v kině Lucerna. "
JINDRICH --- 19:18:50 10.3.2009
tak. spoustu se jich nakonci festivalu likviduje (vsecno z kin musi pric -vystridaj to jine plakaty). staci zajit za nekym z kina na konci a dohodonut se. pripadne jen proste nekde (mimo kino :) !po festivalu! strhnout.
BUTCHER --- 10:04:32 10.3.2009
čórrnout:)) .. pamatuju si na loupezny akce na MFF Karlovary Vary ..cekalo se az oficialne festival skonci a pak se hlava nehlava strhavalo :)
MISON --- 17:24:25 9.3.2009
netusite jestli se da koupit ten plakat s panem prezidentem ? jestli se koupit neda, asi ho budu muset nekde cooornout ;)
LETTADLO --- 15:56:04 8.3.2009
vubec
LUMAX --- 18:47:51 7.3.2009
hmmmmm..pudu
JINDRICH --- 0:26:21 6.3.2009
další offiko newsletter:

Festival Jeden svět spustil předprodej, začíná příští týden

Od prvního března je k vidění v kině Světozor první z doprovodných výstav, a to fotografické cykly Barbory Kuklíkové Matky/Dcery a In – ty – my – ta. Vztah mezi rodiči a dětmi v okamžiku, kdy je věk pomalu začíná opětovně spíše sbližovat než rozdělovat, rozšiřuje tematický okruh zájmu fotografky Kuklíkové na téma mezigeneračních vztahů mezi matkou a dospělou dcerou.

Jeden svět letos přináší zajímavou nabídku pro diváky a divačky, kterým návštěva kina může kolidovat s rodičovskými povinnostmi. Během tří projekcí pro dospělé v divadle Minor (16. – 18.3. vždy od 18,00 hodin) bude rodičům k dispozici dětský koutek s kreativním a nápaditým programem pro děti od tří let. Děti budou v koutku mimo jiné vyrábět jednoduché loutky a jednosvětové koláže z textilií, vln a jiných zajímavých materiálů.

Čtvrtá část online speciálu, jenž je součástí tematické sekce 20 let demokracie ve filmu, je k vidění na webu České televize. Opět nabízí možnost zhlédnout zdarma dokumentární filmy. Tento blok nese název Úniky a návraty a věnuje se navracení kazašských Slováků „do země, kde je prý čisto tak, že tam ani nelétají mouchy“ (My zdes) a o migraci Poláků do Velké Británie, kam nekvalifikovaní hrdinové dokumentární komedie Bar na Victoria Station odcházejí udělat „byznys".

Jeden svět je nejen filmovým festivalem, ale také diskusní platformou, která každoročně nabízí divákům a divačkám možnost aktivně se zapojit do debaty o aktuálních politických a sociálních tématech. Filmům a tématům v kategorii Evropa v (jednom) světě budou věnovány speciální debaty, které se zaměří na aktuální problémy a výzvy, jimž čelí Evropská unie v čele s Českou republikou jako předsedající zemí Rady EU. Debatující spolu s diváky Jednoho světa proberou některá z klíčových témat, jako jsou finanční krize, globální oteplování, hledání alternativních energetických zdrojů a další.

Barmský mnich a člen International Burmese Monks Organization Ashin Sopaka , zástupce ředitele Democratic Voice of Burma Khin Maung Win, režisér filmu Barmský VJ Anders Østergaard i zástupci Ministerstva zahraničních věcí ČR, společnosti Člověk v tísni a dalších organizací, které se věnují Barmě, budou hosty debat věnovaných Barmě. Jaký je osud mnichů, kteří vedli šafránovou revoluci? Jak se daří reportérům exilové televize Democratic Voice of Burma přinášet z represivní země záběry porušování lidských práv? A proč je Barma prioritní zemí české zahraniční politiky na poli lidských práv?

Více na www.jedensvet.cz
ELESDY --- 15:53:25 5.3.2009
danke schon :))
BUTCHER --- 12:48:28 4.3.2009
PABLOO: dneska si vychutname
MININA --- 11:23:35 4.3.2009
pokud k tomu bude nejaka debata (třeba s učinkujicimi turisty z Moravy :) tak to škoda rozhodně nebude..
CMLKA --- 10:32:52 4.3.2009
to je v normalní distribuci, škoda na to jít v na jednom světe imho...
PABLOO --- 9:33:36 4.3.2009
Příjdu jako každej rok doporučuji film: Vítejte v KLDR
TERESKA --- 18:07:43 3.3.2009
díky hany za pozvání...uz pred tím byl v mem planu:)
RADUSHKAA --- 17:00:48 3.3.2009
já se taky nevyhrabu z poviností:/
HANY_BANY --- 16:56:02 3.3.2009
dekuju za pozvani, ale zrovna tento tyden budu dost zaneprazdnena:)
HANYONLINE --- 16:42:15 3.3.2009
Joo už se těšim... :)