Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

49 uživatelů půjde

hledání

TERMINAL B je projekt, který přináší prostoru nákladového nádraží Žižkov zajímavou vizi hudebních nocí plných známých a přeci undergroundových Djů a producentů evropské a domácí elektronické hudební scény. Vznikl na podnět aktuálně bohužel častého jevu nechtěné invaze developerských projektů do pražských častí, kdy měl jeden takový vyrůst právě na místě Žižkovského nákladového nádraží. Našli se ale lidé, kterým tato informace nebyla jedno a pokusili se jednat s městskými zastupiteli a tento plán změnit. Přišli s ideou vytvořit v budově nádraží prostor, kterého účelem a náplní bude umění různých forem. Městská část Praha 3 schválila tento projekt na zkušební období a díky tomu bude toto místo oživeno divadlem, tancem a hudbou i prostřednictvím dramaturgie projektu Terminal B.


4/4/2014 SEASON OPENING
-------------------------------------------------------------
TIN MAN Live (Vienna)
FAILEX (Vienna)
TOOMUCH
DASH
KINOCIRKUS videomapping
-------------------------------------------------------------
https://www.facebook.com/events/603465459740983/


TIN MAN /Global A/ Vienna

Hlavním hostem prvního večírku projektu Terminal B je TIN MAN - producent finského původu z Kalifornie, který našel zázemí pro svoji produkci i svůj label Global A v Rakouské Vídni. Jeho hudební vývoj je opravdu neotřelý, střídavě se pohybuje se mezi křehkou elektronikou, acid housem a technem. Kromě svého labelu Global A postupně vydává i na finském Sähkö/Keys of Life, Vídeňském Cheap Records, Pomelo, KILLEKILL, nebo Los Angelském Absurd Recordings. Za období devíti let hudebního tvoření je jeho produkce opravdu početná a pestrá, popři spoustě EPs v roce 2011 kupříkladu vydává album Vienna Blue, kterým vytváří hluboké propojení mezi neo-klasickou hudbou a elektronikou. Spojením melancholické melodie nástrojů, vokálů a jednoduchých beatů vypráví Tin Man svoje příběhy. Skladby ovlivněné ambientem a elektro popem časem střídá vlna minimal techna a house s acidovou příchutí, jak je tomu i o rok později u alba NEO NEO ACID. Tímto albem demonstruje, že použití Rolandu 303 nemusí vytvářet pouze temné nálady a přináší do své tvorby hřejivé melodie syntetizátorů, které se přelínají v té správné hloubce, jsou taneční, originální a hodně groovy.

http://soundcloud.com/tinman
http://www.tinmanmusic.com/
http://www.globala.org/FAILEX / Vienna

Dalšího hosta si na první dubnový pátek vybral samotný Tin Man. FAILEX je vinylový DJ hrající house a techno v detroitském stylu. Je rezidentem vídeňského rádia FM4 a hraje v takřka ve všech vídeňských klubech. Kromě toho hostuje i v Berlíne, Regensburgu nebo Mnichově. Co se jeho djingu týče, zůstává tak trochu tajemný a jeho stylem je “Vidět mě hrát naživo je jediná cesta.” I přesto jsme pár nahrávek objevili a na jeho živé hraní jsme opravdu velice zvědaví.

http://www.play.fm/artist/failex


TOOMUCH

Toomuch, vlastním jménem Tomáš Fajman, jakožto dlouholetý obdivovatel různorodé hudby, především ale té poznamenané elektronikou a sám produkující pod pseudonymem 7om45, je již takřka nedílnou součástí brněnského klubového podhoubí. V současnosti rezident Kabinetu Múz spolu s Uncleanem prezentuje jejich společnou vizi techna na zavedených večírcích Legendary Monday a jako host na další podobně laděné "Trochatechna", tedy žánru co Tomášovi přes veškerou schopnost variability hraní přirostl nejvíce k srdci. Hrající po republice i za jejími nedalekými hranicemi na Slovensku doplňuje lineupy více či méně významných eventů, jako tomu bude i čtvrtého dubna, kdy si zahraje spolu s Tin Manem v Praze. V minulosti to byli třeba Tropic Of Cancer, TLR, MIDI LIDI, Elektrabel, Dialect, Click Joe, Abu, Stanzim a mnozí další menší či větší hráči na poli hudebním. Jako dj hrává pomalejší techno s různými příměsemi (acid, detroit, electro, synthwave), jako producent potom spíše deepovější, náladově laděné tracky. Poslední takový mu vyšel na kompilaci Golden Ratio labelu Endless Illusion (http://endless-illusion.bandcamp.com/releases), kterou po boku zahraničních i lokálních producentů otevírá skladbou Wryneck.

http://endless-illusion.bandcamp.com/releases
http://soundcloud.com/7om45
http://www.mixcloud.com/7om45/


DASH

Tato česká djka začala s hraním jenom před pár lety, no zná jí už spousta pražských i mimopražských klubů a posluchačů. Zahrála si i ve Francouzském městě Lille ve společnosti lokální crew Wellatribe. Baví ji techno, IDM, elektronica, minimal, dub techno a různá experimentální muzika. Nedávno pořádala velice zajímavý večírek, kterým představila lidem v praxi její filozofii propojení vizuálního aspektu umění se zajímavou, zvláštní a svěží hudbou.

http://soundcloud.com/dash-3


KINOCIRKUS

KinocirKus je otevřený a nezávislý kolektiv sídlící v Praze. Spojuje nás vášeň k živým audiovizuálním vystoupením, interaktivním instalacím a experimentům s novými médiemi a technologiemi. Naším cílem je vytvářet inovativní prostory kde dochází k propojení lidí a jejich interakci s okolím.
KinocirKus je eklektická mezinárodní směs VJů, vizuálních umělců, sochařů, animátorů, filmařů, programátorů a fotografů. Naše projekty kombinují architektonický mapping, video mapping, interaktivní instalace, VJing a živá audiovizuální vystoupení.

http://www.facebook.com/kino.cirkus.page======================================================================================================

TERMINAL B PLATFORM 1 w/ TIN MAN & FAILEX

4/4/2014
Freight station Žižkov
Prague 3

-------------------------------------------------------------
TIN MAN Live
FAILEX
TOOMUCH
DASH
KINOCIRKUS videomapping
-------------------------------------------------------------


TIN MAN /Global A/ Vienna

Tin Man is a walker between worlds of fragile electonica towards the acid house and techno. Born and raised in California, he now has a home in Vienna where he's found the perfect conditions to make his music and run his label called Global A. First two of his releases 'Places' and 'Acid Acid' came out in 2005. He continnues releasing on finnish Sähkö/Keys of Life label, Vienna's Cheap Records, Pomelo atc. After 9 years of producing, his music is just wide. The proof is his album Vienna Blue released in 2011 brings a deep connection between neo-classical and electronic music. Through this connection of melancholic instruments, vocals and flat beats he tells a story. The ambient tracks infused by electro pop are later replaced with a wave of minimal/techno with acid taste as for example on his album NEO NEO ACID. Warm melodies of synthesizer Roland 303 intermingle with the groovy beats in the right deepness.

http://www.tinmanmusic.com/
http://www.globala.org/


FAILEX / Vienna

Our next guest for this special night was chosen by Tin Man himself. Failex is a vinyl DJ playing detroit house and techno. He's a resident of Viennese radio FM4 and he is djing all over the Vienna as well as visiting Berlin or Munich. He's kind of secret guy and what he says is “Seeing me live is the only way to go” Nevertheless, we found few recordings and we are looking forward to his set very much.

http://www.play.fm/artist/failex


TOOMUCH / CZ

Tomáš Fajman aka TOOMUCH has been admiring music for quite a long time now. He's into different kinds of electronic music and he also produces his own stuff under the name 7om45. Together with Unclean they present their own vision of techno at 'Legendary Monday' events in Kabinet Můz as well as the events ‘Trochatechna’ at Sklenick. Techno seems to be his favorite. He prefers to keep it slow while djing, and beeing moody and deep while producing. He is djing all around Czech republic and Slovakia, and by now he has shared the stage with the names like Tropic of Cancer, TRL, MIDI LIDI, Elektrabel, Dialect, Click Joe, Abu, Stanizm and many others.

http://endless-illusion.bandcamp.com/releases
http://soundcloud.com/7om45
http://www.mixcloud.com/7om45/


DASH / CZ

Czech djne who has started with spinnin' only few years ago, but she's already very well known in the clubs in and around Prague and among the Czech listeners. She also played in French city Lille with local crew Wellatribe. She's into techno, IDM, elektronica, minimal, dub techno and different experimental electronic music. Recently, she organized a very interesting event which expressed her philosophy of intermingle of visual art with an interesting, unusual and fresh music.

http://soundcloud.com/dash-3


KINOCIRKUS

Kinocirkus is an open and indipendent collective based in Prague, that grew in love for live A/V performances, interactive installations, and experimenting with new media and technologies. Members include an eclectic, international mix of VJs, video artists, sculptors, animators, filmmakers, programmers, and photographers.
Our aim is to construct innovative spaces where people can connect and participate with their surroundings. Our projects combine architectural mapping, video mapping, interactive installation, VJing and live audio/visual performance.

http://www.facebook.com/kino.cirkus.page

---------------------------------------------------------------------------
http://www.viceaudio.com
http://www.facebook.com/viceaudio.rentalprague
---------------------------------------------------------------------------

BEYONDMATTER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
B6K --- 15:50:00 31.3.2014
akce volny vstup:
(pokud nemas FB napis sem do komentu)
▲VYHRAJ 5x VOLNÝ VSTUP▲
★ sharuj tento status★
= ze všech lidi, kteří nám takto pomohou s propagací vylosujeme (ve čtvrtek 3.4.2014) 5 lidí, kteří od nás dostanou volný vstup) vyhneš se tím i čekání u vstupu a půjdeš přímo dovnitř, protože jsi vítěz!
A nejen že půjdeš rovnou dovnitř, ale půjdeš hned na bar, kde dostaneš pivo. Fér ne?
https://www.facebook.com/events/603465459740983/?ref=22
B6K --- 13:20:18 26.3.2014
v pondeli na FB strankach TERMINAL B zacne soutez o volne vstupy.
Cekuj!
B6K --- 11:15:38 21.3.2014
Tin Man, Failex
South London Ordnance, Locked Groove
Sigha, Shifted
Kuedo, Peverelist
Mumdance, Mickey Pearce
tba
tba
B6K --- 18:04:32 18.3.2014
190 na miste
MIRAMIRA2 --- 17:56:03 18.3.2014
Vstup? Je-neni-kolik ?
B6K --- 23:28:12 16.3.2014
Bojujeme s casem a spoustou uredniku. Prosim pomozte nam sirit event.
Dik a tesice velice!!
https://www.facebook.com/events/603465459740983/