Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Island. V létě v obležení turistů, v zimě pustý a drsný. Náhled do života lidí, se kterým je spjat pobyt v termálních pramenech či svérázná kuchyně.

Sopečný klenot v létě v obležení turistů, v zimě však pustý a drsný.

Zdejší vysoká vulkanická aktivita v kombinaci s polárním klimatem se zasloužila za nekončící seznam přírodních zajímavostí. Island je skutečným přírodním fenoménem. Černé sopečné pouště, barevné hory, ledovce, vodopády, vulkány a bahenní sopky, horké prameny, gejzír, hluboké fjordy, různobarevné pláže. Severskou nehostinnou krajinu oživují největší kolonie papuchalků na světě.

S tímto prostředím se Islanďané naučili žít. Nahlédneme do běžného života zdejších obyvatel, se kterým je neodlučitelně spjat pobyt v termálních pramenech či svérázná islandská kuchyně. Připomeneme si i erupci sopky Eyjafjallajökull a snad se zjeví i fascinující polární záře.

Více informací a rezervace ZDE.

Každý čtvrtek od 19 h až do konce dubna se můžete těšit na cestopisné projekce se zárukou kvality v podání nejlepších českých přednášejících – skvělých fotografů a vypravěčů. Navštívíme známé i neznámé kouty světa. Uvidíte cesty za poznáním i dobrodružné expedice do míst „kam se nejezdí“, některé dokonce ve 3D. Navazujeme na pětiletou tradici projekcí čajovny V Síti. Program připravuje a za jeho kvalitu stále ručí známý cestovatel a ostřílený přednášející Lukáš Synek.

Vstupné dobrovolné | Široký výběr naších kvalitních čajů a jiných nápojů | Večerní nabídka hotových jídel

PROGRAM – jaro 2014
6.3. LADAKH ve 3D (Matěj Boháč)
13.3. ISLAND (Pavel Svoboda)
20.3. MAROKO (Lukáš Synek)
27.3. KYRGYZSTÁN (Martin Krajíček)
3.4. ČÍNA – Yunnan (Tonda Krása)
10.4. INDIE (Topi Pigula)
17.4. PALESTINA (Jiří Kalát)
24.4. JAPONSKO na kole (Monika a Jirka Vackovi)

DHARMASALA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.