Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Tento cyklus má za cíl prohlédnout do hloubky významu nenásilí jako filozofie, jako přístupu ke světu a jako osobní zkušenosti. Budeme stopovat kořen

Promítání filmu Gándhí
Povídání a diskuze s Michaelou Pospíšilovou
-------
Tento cyklus má za cíl prohlédnout do hloubky významu nenásilí jako filozofie, jako přístupu ke světu a jako osobní zkušenosti. Budeme stopovat kořeny nenásilí, o kterém se od pradávna mluví, ale které málokdo dokázal uvést do praxe. Proto stojí za to těm pár lidem porozumět co nejjasněji.

Druhé setkání budeme věnovat Gándhímu, díky kterému jsme měli možnost ještě více prohloubit náš nenásilný způsob života. Mahátma Gándhí, indický myslitel a vůdce za nezávislost Indie byl velkým zastáncem nenásilí a jeho filozofie obsahuje celý život člověka. Michaela Pospíšilová Gándhího filozofii několik let studovala a ve středu se s Vámi podělí o své poznatky. Mimo jiné povypráví o možnostech uplatnění Gándhího filozofie v každodenním životě. Na toto téma napsala i bakalářskou práci - viz. http://nenasilnealternativy.cz/nenasili/

Kromě povídání bude také ke shlédnutí film Gándhí http://www.csfd.cz/film/350-gandhi/

Hloubku nenásilí nelze uchopit jednoduše po přečtení pár knížek, rozhovorů nebo filmů, jde totiž o osobní zkušenost, změnu našich hodnot, jiné vnímání a nový cit; je to přístup k sobě a k druhým, kdy podstatné je to, aby se řešily příčiny rozporů a nacházela se ta nejlepší východiska.

Proto budou součástí cyklu jak filmy o představitelích nenásilí, tak osobní zkušenosti lidí, kteří se snaží v tomto duchu žít. Především ale chceme vytvořit takovou atmosféru, abychom se díky diskuzi a sdílení dostali hlouběji k osobnímu pochopení a k tomu, jak může nenásilí obohatit život každého z nás.

Další večery tohoto cyklu se budou věnovat Buddhovi, Ježíšovi a dalším významným představitelům nenásilí.

Vila Flora má isvou diskuzi https://www.nyx.cz/index.php?l=topic;id=21780

FB událost: https://www.facebook.com/events/583474635074377/

IWYS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TERKA_ORANGE --- 9:55:25 26.2.2014
Prosim, bude nejake vlezne?