Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Lecture and debate by Miko Peled, general's son, writer & activist from Jerusalem: Beyond Zionism, Hope for Freedom and Democracy in Palestine/Israel

English summary: You are cordially invited to an exceptional lecture by Miko Peled in Prague

10 February at 7PM at Philosophical Faculty of Charles University Prague, náměstí Jana Palacha 2, room 300, free entry, in English only

About Miko Peled:

Miko Peled – an Israeli writer and a peace activist, the author of The General's Son – Journey of an Israeli in Palestine (2012). Born in Jerusalem in 1961 into a well known Israeli family, his grandfather, Dr. Avraham Katsnelson was a Zionist leader and signer of the Israeli Declaration of Independence. His father, Matti Peled, was a young officer in the war of 1948 and a general in the war of 1967 when Israel conquered and occupied East Jerusalem, the West Bank, Gaza, Golan Heights, and Sinai.

On September 4, 1997, a tragedy struck the family of Miko Peled: His beloved niece Smadar (13) was killed by a suicide bomber in Jerusalem. That tragedy propelled Peled onto a journey of discovery. It pushed him to re-examine many of his beliefs he had grown up with as the son and grandson of leading figures in Israel's political military elite. The General's Son is his first book and it illustrates his  journey to explore Palestine, its people and their stories, as well as how he came to struggle for human rights and a just lasting peace between Israelis and Palestinians.

It's worth mentioning Miko's sister and mother of deceased Smadar, Nurit Peled-Elhanan, who is a well known academician focusing on linguistics and Israeli system of education.

Miko Peled's vision is secular democratic state in which Israelis and Palestinians will live as equal citizens: “As an Israeli that was raised on the Zionist ideal of a Jewish state, I know how hard it is for many Jews and Palestinians to let go of the dream of having a state that is exclusively 'our own'.”

“For the good of both nations, the Separation Wall must come down, the Israeli control over the lives of Palestinians must be defied so that a secular democracy where all Israelis and Palestinian live as equals be established in our shared homeland,” he says.

Videos from his lectures in the US: http://bit.ly/LoUPqf | http://bit.ly/LACO8V | http://bit.ly/1kMgmJz
Chapters from The General's Son: http://bit.ly/1mgBwe5
Book review of The General's Son: http://bit.ly/1agPYTG | http://bit.ly/19G3v6N
Web pages: http://mikopeled.com/ | http://thegeneralsson.com/

---

Zdroj a další info: http://bit.ly/LNNukm

Politologické sdružení POLIS a Ne naším jménem! – Iniciativa za spravedlivý mír na Blízkém východě si vás dovolují pozvat na přednášku a následnou diskusi s izraelským spisovatelem a mírových aktivistou Miko Peledem, neúnavným bojovníkem za rovná práva Izraelců a Palestinců a autorem knihy Generálův syn: Cesta Izraelce po Palestině.

10. února od 19:00
FF UK, náměstí Jana Palacha 2, Praha, místnost č. 300


Další přednášky Miko Peleda proběhnou 11. února a 12. února. Avízo v PDF zde. Plakátek ke stažení zde. Děkujeme za šíření dále.

Miko Peled – izraelský spisovatel a mírový aktivista, autor knihy The General’s Son: Journey of an Israeli in Palestine (2012). Narodil se v roce 1961 v Jeruzalémě do známé izraelské rodiny: jeho dědeček, Dr. Avraham Katsnelson, byl sionistickým předákem a signatářem izraelské deklarace nezávislosti. Jeho otec, Matti Peled, byl mladým důstojníkem ve válce v roce 1948 a generálem ve válce v roce 1967, při které Izrael dobyl a začal okupovat Východní Jeruzalém, Západní břeh Jordánu, Gazu, Golanské výšiny a Sinaj.

Dne 4. září 1997 došlo k rodinné tragédii: jeho milovaná neteř Smadar (13) byla zabita v Jeruzalémě při útoku sebevražedného atentátníka. Tragédie přinutila Miko Peleda přezkoumat mnoho z toho, co dosud znal. Začal přehodnocovat svá přesvědčení, se kterými jako syn generála a vnuk vedoucí osobnosti izraelských vojenských elit vyrůstal. O své mnohdy bolestivé cestě za poznáním Palestiny i Palestinců vypráví působivě ve své knižní prvotině Generálův syn.

Za zmínku stojí také Mikova sestra a matka zabité Smadar, Nurit Peled-Elhanan, která je známou akademičkou zaměřující se na studium jazyka a systém vzdělávání.

miko_peled-book coverVizí Miko Peleda je sekulární demokracie, ve které budou Izraelci a Palestinci žít jako rovní občané. „Jako Izraelec, který vyrůstal obklopen nacionalistickými ideály židovského státu, jsem si dobře vědom, jak obtížné je pro Židy i Palestince vzdát se snu mít jeden stát, který bude pouze ‚pro nás‘,“ říká.

„Pro dobro obou národů je třeba, aby byla separační zeď stržena, aby skončila izraelská kontrola nad životy Palestinců a aby byla v naší sdílené domovině zřízena sekulární demokracie, kde budou žít všichni Izraelci a Palestinci jako sobě rovni.“

Související odkazy:

Videa z přednášek v USA: http://bit.ly/LoUPqf | http://bit.ly/LACO8V | http://bit.ly/1kMgmJz
Kapitoly z knihy The General’s Son: http://bit.ly/1mgBwe5
Recenze knihy The General’s Son: http://bit.ly/1agPYTG | http://bit.ly/19G3v6N
Webové stránky: http://mikopeled.com/ | http://thegeneralsson.com/

ALMONDBLOSSOM
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.