Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

22 uživatelů půjde

hledání


Malá inventura v Hale C - Divadlo v jiném balení!

V Hale C se v rámci festivalu uskuteční představení: "SVĚT ODCOUZENCŮV" a poté zajímavý hudební doprovodný program.

Poslední týden v únoru 2009 se koná již sedmý ročník festivalu současného českého nového divadla. Malá inventura je festival pro diváky, kteří na jevišti chtějí vidět pohyb, tanec, experiment, autorský přístup, překračování žánrů, použití nových technologií a médií.

Šest pražských scén - ALFREDVEDVOŘE, Ponec, Archa, Roxy/NoD, Duncan Centre a Nablízko, spolupracuje s Novou sítí - hlavním pořadatelem festivalu, aby společně představili, co nového se skrývá pod netradičními obaly nejúspěšnějších autorských divadelních projektů loňského roku. Dalšími partnery festivalu se pro tento rok stali: sdružení Alt@rt, které podporuje především současný tanec a poskytuje zkušební prostory a občanské sdružení Kultura jinak, které provozuje libeňskou Halu C.

Festival navštěvuje pravidelně řada hostů ze zahraničí, aby se seznámila se současnou českou scénou nového divadla. Přehlídka ukazuje reprezentativní výběr toho, co za minulý rok na poli nového divadla vzniklo a co si zaslouží pozornost veřejnosti, médií i zahraničních festivalů.

Program festivalu nabídne během 6 dní 29 představení - aktuální program celého festivalu najdete na www.malainventura.cz
/Termín konání festivalu: 24.2. - 1.3. 2009/

Dramaturgickou novinkou festivalu určenou především profesionálům je kompletní uvedení projektů, které zvítězily ve výběru do dramaturgie sdružení Nová síť pro rok 2009. Jedná se o mimořádné umělecké počiny, které budou příští rok produkčně zaštítěny Novou sítí a nabízeny do českých regionů a zahraničí. Mezi přihlášenými projekty mimo jiné zvítězili i Spitfire Company se svým představením Svět odsouzencův, který měl premiéru loni v červnu právě v Hale C.

Svět odsouzencův byl rozhodně jedním z nejzajímavějších projektů, které doposud v Hale C vznikly. Jde o tanečně výtvarnou fresku o pocitech marnosti, o nesnášenlivosti a nemožnosti si porozumět. Fyzické divadlo se surrealistickým nádechem zahnívající společnosti, která se rozhodla zničit. Během každého představení vznikne jeden originální obraz malíře Jana Mika, jehož malování je vkomponováno do příběhu hlavního hrdiny, na jehož konci se objevuje svět odsouzencův.

režie: Petr Boháč, performeři/performerky: Jan Miko, Petr Vaněk, Miřenka Čechová, Jindřiška Křivánková, Iris Kristeková, výprava: Spitfire Company, kostýmy: Barbora Wojtkowiak, Petra Vlachýnská, koncept: Spitfire Company, scénář: Petr Boháč, hudba: Jan Kučera.
na motivy povídky: Jiřího Jarkowského


Po představení jsme pro vás připravili zajímavý doprovodný hudební program - koncerty kapel
Steakhouse Orchestra /Electro Jazz/
My Name Is Ann! /Experimental Electro/ - hudební projekt, který provokuje, hecuje, uráží i hladí.


Celovečerní vstupné: 150 Kč / snížené 120 Kč (rezervace na linda@kulturajinak.com)
Vstupné pouze na koncerty: 70 Kč
www.kulturajinak.com, www.bezhlavi.cz

TWILIGHTZONE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SUOTAM --- 11:31:57 23.2.2009
ja to svitim,takze tam bejt musim:) prijd
TWILIGHTZONE --- 11:04:07 23.2.2009
aty tam budes? bych se mozna zasla kouknout ;)
SUOTAM --- 0:30:05 23.2.2009
tak ja vas rovnou pozvu na predstaveni v ramci maly inventury na 27.do alfreda ve dvore.
jde o predstaveni KAZDODENNOSTI a podle me to stoji za zhlednuti. je to takova svizna,vtipna pohybovka a skoro se tam nemluvi:)
TWILIGHTZONE --- 14:49:00 22.2.2009
prijd kdyztak si schrupnem na miste ;))
SUOTAM --- 13:37:12 22.2.2009
uvidim no..jestli nebudu spat:)
BRANA --- 18:35:09 18.2.2009
Děkuju za pozvání,) a jsem na tom stejně --- COOLKA ---
COOLKA --- 13:49:04 18.2.2009
to je hruza ja porad zapasim se svoji ekonom.situaci. Jestli sezenu finance.....
KIDDO --- 18:38:44 17.2.2009
Díky, jestli budu v Praze tak určitě přijdu.
BEDUAN --- 16:13:50 17.2.2009
bouzel sem v anglii :/