Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Kanadský slowcoreový písničkář Barzin poprvé vystoupí v Praze, kde zahájí turné ke své nové desce. Povinnost pro milovníky Tindersticks, Spain či Low.

Zima sice teprve nabírá obrátky, my ale už teď myslíme na to, jakou hudbou vám zpříjemníme jarní měsíce. Opravdovou lahůdku jsme pro vás připravili na začátek dubna: v pražském klubu 007 Strahov přivítáme písničkáře Barzina, který je kanadskou odpovědí na posmutnělé kapely typu Tindersticks, Spain či Low. Jeho čtyři roky staré album Notes To An Absent Lover patří k utajeným perlám žánru slowcore, o čemž svědčí i smršť pozitivních recenzí v hudebních časopisech jako jsou Mojo, Q či Uncut. Svým písním obléká Barzin folk-rockový kabátek s lehkým nádechem country. Typickým tlumeným zpěvem v nich vypráví vesměs o peripetiích lidských vztahů. Nejinak je tomu na novém albu To Live Alone In That Long Summer, které vychází 24. února na britské značce Monotreme Records. „Jestliže byla poslední deska o tom, co prožívá člověk při rozchodu, tak tahle je o tom, co následuje poté,“ řekl Barzin v rozhovoru pro časopis Full Moon.
Slovem, které nejlépe vystihuje Barzinovu hudbu, je melancholie. On sám své sklony k ní připisuje íránské krvi, která mu koluje v žilách. Ačkoli se narodil v kanadském Torontu a na Blízkém Východě strávil jen několik let coby dítě, své kořeny považuje dodnes za důležitou součást své identity. Na prahu dospělosti koketoval s dráhou jazzového bubeníka, nakonec dal ale přednost studiu literatury. Láska k hudbě ho ale úplně neopustila a v roce 2003 debutoval eponymní deskou, která už obsahovala zárodky jeho budoucího stylu. O rok později následovalo minialbum Songs For Hinah a v roce 2006 deska My Life In Rooms. Zatím poslední položkou Barzinovy diskografie bylo v roce 2009 úspěšné album Notes To An Absent Lover, na které v únoru naváže už zmíněná novinka To Live Alone In That Long Summer. Pražským koncertem zahájí Barzin evropské turné, na kterém ho doprovodí čtyřčlenná kapela.
Večer zahájí vystoupení jedné z nejzajímavějších domácích skupin, pražské dvojice Kieslowski. Ta si v uplynulých měsících získala renomé intenzivním koncertováním na podporu své druhé desky Na nože vydané v říjnu 2012 u Indies Records. Její folkem notně zbarvený indie pop dokáže znít tradičně i moderně zároveň, o čemž svědčí na jedné straně úspěch skladby Andělská v hitparádě křesťanského rádia Proglas a na straně druhé řady progresivně laděných fanoušků na koncertech skupiny. Ty se možná ještě rozšíří, až letos na podzim vyjde nové album Kieslowski, jehož produkce se ujal Jan P. Muchow.

cena na místě 300,- Kč, s rezervací na webu klubu nebo na e-mailu martin.zoul@gmail.com zdarma CD s nahrávkou Barzinova vystoupení na Radiu Wave

událost na Facebooku
událost na Last.fm

BLUESKIN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.