Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


IZAH (NL, post-metal/sludge) + Underground Theatre

Z holandského Tilburgu se k nám valí post-metalový Izah. Doplní je domácí Underground Theatre, Tummo a Madame Bovary. Vstupné dobrovolné.

Z podsvětí dějiště Roadburn festivalu, holandského města Tilburgu, se k nám řítí Izah - kapela, která se veze na vlně post-metalové fúze, kde jediné, na čem záleží, je síla hudby samotné. Doplní je liberecká post-hardcore stálice Underground Theatre vyzbrojená dvěma bateriemi, těžkotonážní sludge Tummo z Brno a experimentální screamo Madame Bovary. To vše za dobrovolný příspěvek.


// IZAH (NL, post-metal/sludge)
/ https://www.facebook.com/IZAHband
/ http://izahband.bandcamp.com/
/ live: http://tinyurl.com/izahlive

Izah využívají prvky sludge, noisu, hardcoru a post-rocku a míchají je do melancholické směsi těžkopádných riffů, dynamických zvukových vrstev a chaotických bicích. Jejich nejaktuálnější nahrávku Antagonized zmixovali kytarista Textures Bart Hennephof a bicák Pestilence/Exivious Yuma van Eekelen. Tento brilantní jedenáctiminutový track plný zvratů slibuje velmi zajímavé debutové LP Sistere, jehož produkci obstará taktéž člen Textures Jochem Jacobs.

I z toho si můžete udělat představu, jakou nálož komplexní hudební energie můžeme od jejich show čekat. A pokud by vás ani tohle nepřesvědčilo, tak vězte, že Izah předskakovali i takovým velikánům jako Baroness, Mono, Cult of Luna, Wolves in the Throne Room, Animals as Leaders a The Ocean.// UNDERGROUND THEATRE (screamo/post-hardcore, 2x drums, Liberec)
/ http://bandzone.cz/undergroundtheatre
/ https://www.facebook.com/underground.theatre
/ live: http://www.youtube.com/watch?v=GDPp5XeHQBM

Drsný sever už vyplodil nejednu výbornou kapelu a Underground Theatre jsou přesně jedna z nich. Tento post-hardcore z města pod ještědským vysílačem je tu veselý, tu bezútěšný, ale dokáže i skrze razantní riffy pořádně naštvat, skoro jako život sám. K tomu všemu jsou dvě bicí sestavy, v harmonickém souznění jako jedno srdce tlukoucí rytmus a směr od začátku do konce tohoto života. Pro ty, kteří o nich náhodou ještě neslyšeli, stojí za zmínku i personální spřízněnost s neméně skvělými Drom, jakožto záruka kvality. Určitě se můžeme těšit i na songy z netrpělivě očekávaného nového alba.// TUMMO (heavy hardcore, Brno)
/ http://bandzone.cz/tummo
/ http://tummo.bandcamp.com/
/ live: https://www.youtube.com/watch?v=ED1KHJFn8Gg

Podlazené kytary, skálopevné sabbathovské riffy, temnota v duši i v srdci. Brněnští Tummo vydali před letním slunovratem vysoce oceňovaný split s Tomorrow’s Hell, kde mohli naplno odhalit svůj nekompromisní hardcore říznutý sludgem. Slunce do jejich groovující tvorby nicméně opravdu nesvítí a svítit určitě nebude ani ve Finalu.

// MADAME BOVARY (post-rock/experimental screamo, Praha)
/ http://bandzone.cz/madamebovary
/ live: https://www.youtube.com/watch?v=jn1-URAAX4Y

Paní Bovaryová, literární hrdinka utrápená jednotvárným životem a nenaplněnými sny je předlohou této pražské experimentální kapely. Po dlouhé době se toho z tohoto uskupení, pohybujícího se na pomezí post-rocku, screama a matematického rock’n’rollu, můžete těšit i na živo. Radostí vás však nenaplní, rozhodně si ale odnesete vysoce inspirativní zážitek - srovnatelný s instruktážním videem k rozdvojení osobnosti.


VSTUPNÉ: dobrovolné, ideálně 100-200
DATUM: 22.1.
START: 18:30
FB EVENT: https://www.facebook.com/events/488895564556644/
LAST.FM: http://www.last.fm/event/3774406+Izah+at+Final+Club+on+22+January+2014

CLEEMAN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.