Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Jeden z nejlepších dokumentů nejen o Jižní Africe, ale i o situaci v Palestině.

English follows Czech:

Cestovní mapa k apartheidu (Roadmap to Apartheid) Režie: Ana Nogueira, Eron Davidson, USA, 2012. Anglicky s českými titulky. 95 min.

ÚTERÝ 14. LEDNA OD 19:00 V CAFÉ V LESE (KRYMSKÁ 12, PRAHA 10 -- VRŠOVICE), VSTUP ZDARMA

Jihoafrická režisérka Ana Nogueira a izraelský režisér Eron Davidson zkoumají ve společném dokumentu analogie jihoafrického apartheidu a apartheidu na palestinských územích. Přestože se nejedná o dokonalou analogii, poskytuje režisérům vhodný rámec pro debatu o úskalích, kterým čelí Izraelci i Palestinci. Film porovnává různé zákony a nástroje používané jak Izraelem, tak Jižní Afrikou v době apartheidu.
Cestovní mapa k apartheidu je historickým dokumentem o vzestupu a pádu apartheidu v Jižní Africe, ale také filmem poukazujícím na to, proč obyvatelé Palestiny cítí, že žijí v systému apartheidu a proč se s jejich názorem ztotožňuje stále více lidí na světě.

Pozvánka na webu: http://ism-czech.org/2014/01/08/pozvanka-na-promitani-cestovni-mapa-k-apartheidu-utery-14-ledna-od-1900-cafe-v-lese-praha/ a http://cafevlese.cz/promitani-filmu-roadmap-apartheid-2012

Oficiální stránky filmu: http://roadmaptoapartheid.org/
Upoutávka: http://bit.ly/1a0TGyh
Rozhovor režisérů na Democracy Now: http://www.democracynow.org/2012/12/21/as_the_anc_votes_to_support

---

You are cordially invited to a screening of Roadmap to Apartheid (2012) directed by a South African director and an Israeli director:

TUE 14 JAN @ 7 PM @ CAFE V LESE (KRYMSKÁ 12, PRAGUE 10 – VRŠOVICE), FREE ENTRANCE

A discussion follows after the screening: Is two-state solution still possible? Will there be any outcome from the resumed so-called peace talks? Will the „Israeli-Palestinian conflict“ be ever resolved?

Roadmap to Apartheid is as much a historical document of the rise and fall of apartheid in South Africa, as it is a film about why many Palestinians feel they are living in an apartheid system today, and why an increasing number of people around the world agree with them.

Official pages: http://roadmaptoapartheid.org/
Trailer: http://bit.ly/1a0TGyh
Interview with directors on Democracy Now: http://www.democracynow.org/2012/12/21/as_the_anc_votes_to_support

Invite in Czech: http://ism-czech.org/2014/01/08/pozvanka-na-promitani-cestovni-mapa-k-apartheidu-utery-14-ledna-od-1900-cafe-v-lese-praha/ and http://cafevlese.cz/en/promitani-filmu-roadmap-apartheid-2012

ALMONDBLOSSOM
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.