Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


OMAR PERRY + MEDIAL BANANA + SISTA CARMEN + MYSTIC

Nejen syn legendárního Lee Perryho, ale hlavně dobrej reggae zpěvák s třema deskama na kontě poprvé v ČR s kapelou!

Jamajský zpěvák Yami Bolo žel nedostal víza pro cestu do Evropy a tak žel musel zrušit celé únorové turné po Evropě. Původně plánované datum 13. února 2014 pro jeho koncert ale stále zůstává v platnosti jako velká oslava nedožitých narozenin krále reggae Boba Marleyho. Místo Yamiho přijede neméně zajímavý host – Omar Perry, syn legendárního studiového kouzelníka a elektronického šamana Lee „Scratch“ Perryho, který byl mimo jiné naprosto zásadním producentem i pro Boba Marleyho a kapelu The Wailers. Jeho syn Omar se narodil na Jamajce v roce 1968, později žil v Londýně a také v Gambii (které se mimochodem přezdívá „Jamajka v Africe“). Dnes žije v Belgii a cestuje po světě nejen jako syn slavného otce, ale hlavně jako skvělý zpěvák. Na kontě má zatím tři vlastní alba MAN FREE (2007), CAN´T STOP US (2009) a THE JOURNEY (2011).

První písničky v legendárním studiu Black Ark nazpíval Omar Perry už jako šestiletý – remake songu „Thanks we get“ od Juniora Bylese nebo „Ram Goat Liver“ od Pulta Shervingtona. Hlavně se ale tehdy učil přímo od Marleyho, Maxe Romea nebo nedávno zesnulého Juniora Murvina. V půlce 80. Let založil ještě jako teenager se svými sourozenci skupinu the Upsetter Juniors, která začala i produkovat další mladé jamajské talenty. Kapela se rozpadla v roce 1990 a tak se Omar pustil do vlastní práce. Začal nejprve pracovat jako zvukový inženýr ve studiích Borise Gardenera a později Juniora Reida (ex Black Uhuru). V roce 1996 se odstěhoval do Gambie, kde se stal doslova reggae ambasadorem – vysílal v rádiu a hrál jako DJ po klubech.

V roce 1999 jej čekalo první vystoupení v Belgii, kam se dostal jako předskokan kapely Amharic. V Evropě se mu zalíbilo a tak v následujících letech začal intenzivně pracovat na vlastní tvorbě. Předskakoval pro Horace Andyho, Altona Ellise, Sly & Robbie, Buju Bantona, Mad Professora a dokonce i Asian Dub Foundation. Jeho první velký hit se jmenuje “Rasta Meditation” a produkoval jej neméně legendární Adrian Sherwood. Na turné s Horacem Andym v roce 2005 se seznámil s francouzským producentem jménem Guillaume “Stepper” Briard, který v něm rozpoznal velký potenciál a dal s ním dohromady debutovou desku MAN FREE, která vyšla na labelu No Direction Home / Corner Shop koncem roku 2007. Vedle dalších alb, které jsme zmínili výše doporučujeme i jeho spolupráci na singlech se skotskými Mungo´s Hi-Fi nebo hostovačku na desce Ghetto Priesta. Omar Perry již jednou před pár lety v Čechách vystoupil v rámci soundsystémové show, 13. února to pak bude premiéra s živou kapelou. Doprovázet jej bude nejlepší maďarský backing band Budapest riddim band. Předskokany bude slovenská kapela Medial Banana a v neposlední řadě vystoupí dánský Mystic MC. Další jména budou oznámena v průběhu ledna. Lístky už jsou v prodeji přes všechny standardní předprodejové sítě i přes naše stránky v sekci Tickets.

CURLYLOCK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CURLYLOCK --- 18:44:14 9.1.2014
Omar Perry-Judgement (Gipsy Woman Riddim)-Dubplate For Reggae-Unite Blog (Avril-2013).
http://www.youtube.com/watch?v=9VvS9EmN5Yc
CURLYLOCK --- 18:44:00 9.1.2014
CURLYLOCK --- 18:43:48 9.1.2014
Omar Perry - Save the earth
http://www.youtube.com/watch?v=p0Pe9jcweiU